Naujienos

Moderatorius: Respublik

...

Naujienos

2015 Rgs 03 12:18

Klaipėdos rajone atsiras trys naujos DDA

Klaipėdos rajono Savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas dėl trijų rajono mokyklų naujų futbolo aikštelių įrengimo.

Dirbtinės dangos futbolo aikštelėms įrengti ir sutvarkyti prie Dovilų pagrindinės mokyklos, Gargždų „Vaivorykštės“ ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijų Savivaldybės taryba paskyrė 86 000 eurų. Danga aikštelėms bus panaudota Iš Gargždų miesto centrinio stadiono nuimtos dangos, kuri yra aukštos kokybės, tinkamos būklės ir šiuo metu laikoma nenaudojama. Per ateinančius dvejus metus futbolo aikštelių įrengimui ir sutvarkymui iš viso suplanuoti 223 007 eurai. Vaikai, gyvenantys toliau nuo rajono centro turės puikias sąlygas žaisti futbolą.

asau
Pranešimai: 498
Užsiregistravo: 2014 Kov 08 16:22
Palaikoma komanda: Utenis

Re: Naujienos

2015 Rgs 10 21:27


...

Re: Naujienos

2015 Rgs 11 09:51

Stadionų perspektyvos: kur žais rinktinė po trejų metų?
Zigmas Jurevičius, „Kauno diena" http://kauno.diena.lt/naujienos/sportas ... amu-709525" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos varžybose artėja finišo tiesiosios link. Nors sportinių siekių 2016 m. Europos čempionato atrankos turnyre liko nedaug, vienas svarbiausių lietuviams likusių galvos skausmų - kaip spalio 12-ąją deramai priimti Anglijos futbolo žvaigždes.

Akistata su futbolo pradininkų komanda vyks Vilniaus Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione, talpinančiame vos 5 tūkst. žiūrovų. Organizatorių teigimu, bilietų poreikis į rungtynes yra dvigubai, o gal net trigubai didesnis.

LFF prezidento Juliaus Kvedaro paklausėme, kodėl futbolo desertu vadinamas mačas vyksta ne gerokai talpesniame Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione.

Taip pat diskutavome apie tolesnę futbolo infrastruktūros perspektyvą, nes jau kitais metais prasidės 2018 m. pasaulio čempionato atrankos varžybos, kuriose mūsų šalis vėl turės priimti Anglijos rinktinę bei gausų aistruolių būrį atsivežančią Škotijos komandą.

- Iki pirmųjų Lietuvos futbolo istorijoje rungtynių namuose su Anglijos rinktine liko vos mėnuo. Kodėl išskirtinis mačas vyks LFF arenoje, o ne kur kas erdvesniame Kauno stadione?
- Dabartinės būklės Kauno stadionas nėra tinkamas tokio lygio renginiams. Tačiau šios arenos situacija dar ne pati blogiausia. Po tokio futbolo aikščių genocido, koks vyko per nepriklausomybės laikotarpį mūsų šalyje, reikia džiaugtis, kad stadionas apskritai dar stovi.

- Ar LFF pakankamai rūpinosi reprezentacinio stadiono klausimais?
- Ir pas mus, ir daugumoje pasaulio šalių nacionalinio statuso stadionai yra statomi ir išlaikomi valstybės ar savivaldos. Taip, seni, turtingi klubai turi savo arenas, bet jos nėra nacionalinės, jas išlaiko privatūs rėmėjai. Bet tai - išimtys. Daugiausia tai yra miestų savivaldos objektai, išlaikomi iš biudžeto. Juk maža pastatyti stadionus ar arenas kokia nors proga. Juos reikia išlaikyti ir eksploatuoti, kad netaptų nenaudojamomis griuvenomis. Tai kasdienis darbas, kurį turi kažkas atlikti. Sėkmingai veikiančių sporto kompleksų valdymo modelių yra. Mes dėl LFF stadiono padarėme ir darome viską, ką galime: jį nupirkome iš bankroto administratoriaus, renovavome, prižiūrime, keičiame dangas ir pan. O juk juo naudojasi ne vien rinktinė. Čia žaidžia ir A lygos klubai, treniruojasi vaikai, vyksta įvairiausi renginiai. Bet jis niekada netaps nacionaliniu. Nacionalinis stadionas, kuriame vyktų ne vien tokios reikšmės renginiai, turi būti Vyriausybės ir savivaldybės rūpestis. LFF galėtų būti partneris pritraukiant ir organizuojant aukšto lygio futbolo varžybas, bet ne tokios arenos savininkė.

- Lietuvai tuos pačius anglus teks priimti ir 2018 m. pasaulio čempionato atrankos turnyre. Ką galima padaryti, kad ir vėl netektų raudonuoti prieš būrius užsienio sirgalių ir žurnalistų?
- Tokio lygio varžybos galėtų vykti LFF stadione ir S.Dariaus ir S.Girėno stadione. Žinoma, Vilniuje dar turime sugriuvusį "Žalgirio" stadioną ir Šeškinės stadiono griaučius. Taigi realiai lieka du stadionai. LFF aikštynas tokio lygio varžyboms labiau vadintinas mokykliniu. Galima mėginti jį išplėsti, bet dėl objektyvių priežasčių, klausimas ar tai būtų perspektyvus variantas ekonomiškai. S.Dariaus ir S.Girėno stadioną būtina renovuoti.

- Kaip tik toks kapitalinio atnaujinimo projektas ir buvo pristatytas Kaune praėjusią savaitę. Kaip sutikote šiuos grandiozinius planus?
- Labai teigiamai, nors iš arti mes projekto dar nematėme. Tačiau sveikiname bet kokį žingsnį į priekį. Ir esame pasirengę padėti patarimais, galbūt finansais ar kuo tik galėsime. Turime ir geros, ir karčios patirties. Pavyzdžiui, LFF stadione yra didelių problemų dėl elektros tiekimo. Visai neseniai turėjome sumokėti keliasdešimt tūkstančių eurų, kad skubiai pakeistume požeminius kabelius. Klaidos brangiai kainuoja. Nesinorėtų, kad jos kartotųsi Kauno stadione. Žinoma, svarbiausia, kad šis projektas apskritai neliktų tik skambiais pažadais.

- Lietuvos rinktinė yra žaidusi Marijampolėje, ir ten sausakimšai buvo užpildytos arenos tribūnos. Gal nacionalinis stadionas galėtų įsikurti mažesniame šalies mieste?
- Reikia atsižvelgti į tokių objektų išlaikymo sąnaudas. Naivu tikėtis, kad stadioną išlaikys vien nuoma futbolo rinktinės ar panašiems renginiams. Šia prasme didieji miestai turi neabejotinų pranašumų. Tarkime, Kaunas yra geografiškai patogioje, aistruoliams nesunkiai pasiekiamoje vietoje. Tai didina lankomumo galimybes. Tačiau tokio masto projektams pirmiausia reikia valstybės vadovų paramos, politinės valios. Kai ji atsirado krepšinio atžvilgiu, buvo pastatyta gausybė arenų. O mes kalbame tik apie vieną objektą! Tarkime, Kauno stadionui pakaktų gal apie dešimtadalio to, kas buvo skirta "Žalgirio" krepšinio arenos statybai (apie 185 mln. lt. - aut. past.).

- Kauniečiai savo projektą jau pristatė. Tiesa, yra nemažai abejojančiųjų jų planų realumu. Ar LFF kalbėjosi ir su kitomis savivaldybėmis?
- Kalbėta, ir ne sykį. Reikia pasakyti, kad didžiųjų miestų savivaldybių prioritetuose futbolo stadionai nėra sąrašo viršuje, nors pažadų būta daug, ypač prieš rinkimus. Geriausias pavyzdys - Nacionalinio stadiono statyba Šeškinėje. Ne mažiau graudus ir legendinio "Žalgirio" stadiono likimas. Jei LFF nebūtų suskubusi dėl "Vėtros" stadiono, jo greičiausiai irgi nebeturėtume. Aš galiu suprasti naujuosius Vilniaus vadovus, kurie įtariai žiūri į šį Nacionalinio stadiono projektą. Vis dėlto dabar reikėtų labai greitai ir konstruktyviai apsispręsti, kokiu keliu eiti, kad stadiono statybų ar rekonstrukcijos klausimas pajudėtų iš mirties taško. Tam yra svarių priežasčių. Pirmiausia, reikėtų suskubti, nes 2018 m. pasaulio čempionato atrankos varžyboms bus sutelktas didelis tarptautinės žiniasklaidos, sporto bendruomenės dėmesys, neišvengiamas aistruolių antplūdis. Jau šiandien sulaukiame pageidavimų, kad svečiams būtų suteikiama kur kas daugiau bilietų, nei galime duoti. Kai pasakome, kad LFF arenoje fiziškai neturime tiek vietų, anglai netiki savo ausimis. Nepamirškime, kad 2018 m. vasario 16-ąją minėsime 100-ąsias Lietuvos Respublikos nepriklausomybės paskelbimo metines. Jei šiai sukakčiai bent rekonstruotume istorinį S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, įprasmintume ir valstybės 100-mečio jubiliejų.

Komentaras

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis:
Mūsų siekis, kad Kauno stadionas po renovacijos būtų tinkamas aukščiausio lygio futbolo renginiams organizuoti. Jį ketiname apstatyti tribūnomis, kad taptų klasikiniu ovalo formos stadionu. Veją turėsime palikti, sintetine danga jos nekeisime, nes žolė yra paveldo dalykas, turime laikytis taisyklių. Senųjų tribūnų griauti nereikės, tiesa, turėsime sutvirtinti jų konstrukcijas. Statybos darbus ketiname pradėti kitą vasarą, o visą kompleksą baigti iki 2018 m. vasario.

...

Re: Naujienos

2015 Spa 15 10:38

Verta paskaityti.

Yra grynai sintetinės, ir yra pusiau sintetinės, kuriose kas keli cm implantuoti į 20 cm gylį dirbtinės žolės stiebeliai, kuriuos natūralios žolės šaknys apipina. http://www.dessosports.com/hybrid-grass" onclick="window.open(this.href);return false;
DESSO GrassMaster® hybrid grass
Perfecting the natural sport pitch

DESSO GrassMaster® is a hybrid grass system that has more than proven itself at Premier League and NFL clubs, multifunctional stadiums and renowned events such as the Football World Cup, Rugby World Cup, UEFA European Championships, etc. The playing quality is the favourite of top players around the world. Stadium managers choose the system that will give them the highest ROI for their stadium.
Discover the applications and read how football, rugby and American football clubs have been successful with Desso hybrid grass fields.
What is DESSO GrassMaster® hybrid grass?

A DESSO GrassMaster ® hybrid grass pitch is a 100% natural sport grass pitch reinforced by millions of Desso artificial turf fibres.
with a patented technique, specialised installers inject 20 million Desso artificial turf fibres in a natural grass mat
the natural grass roots intertwine with the 20 cm deep injected artificial turf fibres
result: a high-tech, stable pitch that can take 3 times as much playing than a normal, natural grass pitch
A DESSO GrassMaster® pitch is much more than just a perfected sport grass pitch. Watch the video and see how a top field can take your sport venue to the highest level.

...

Re: Naujienos

2015 Spa 16 12:45

Sostinės savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti žemės sklypo Žolyno g. 27, kuriame yra futbolo stadionas, detaliojo plano įgyvendinimo teisėtumą. Prašoma ištirti, kaip sklypo nuomininkai sugebėjo susitarti, kad sklypo paskirtis būtų pakeista ir ten atsiras gyvenamieji namai.

daugiau:
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/li ... -56-534346" onclick="window.open(this.href);return false;

nusimato
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: 2015 Bal 17 13:34
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Naujienos

2016 Rgs 21 12:28

toks, matyt, straipsnis pasvajojimui..

ALTERNATYVA FUTBOLUI ŽIEMĄ – PRIPUČIAMI MANIEŽAI

http://lff.lt/news/204/alternatyva-futb ... -maniezai/" onclick="window.open(this.href);return false;

Makenzis
Pranešimai: 6942
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Naujienos

2016 Rgs 21 12:32

Kainos nėra parašytos niekur. :roll: kažin, kiek toks malonumas kainuoja nusipirkti ir išlaikyti? :roll:

Dar koks miesto durnius sugalvos suniokoti.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11524
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Naujienos

2016 Rgs 21 12:46

Tikrai bent vienas toks yra (arba buvo prieš keletą metų) Latvijoje. Žiemos metu jame ne viena Lietuvos komanda žaidė draugiškas su latviais.

Makenzis
Pranešimai: 6942
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Naujienos

2016 Rgs 28 16:35

ŠAFF kreipėsi į savivaldybę dėl stadionų nuomos kainų sumažinimo
http://saff.lt/index.php?pg=naujienos&nid=1184" onclick="window.open(this.href);return false;

Šiuo metu Šiaulių apskrities futbolo pirmenybių, mėgėjų ar veteranų turnyrų organizavimas geros kokybės Gytarių dirbtinės dangos (Kviečių g. 7) ir Šiaulių miesto savivaldybės stadionuose (S.Daukanto g. 23) yra apribotas sunkiai pakeliama našta. Itin dideli mokesčiai, kurie yra patvirtinti šių stadionų nuomos kainoraščiuose menkina galimybes kokybiškai vystyti futbolą Šiauliuose, o entuziastai priversti rungtyniauti aplinkinių miestų stadionuose arba prastos kokybės aikštėse.

Siekiant kuo skubiau atkreipti dėmesį į nepalankiai susiklosčiusią situaciją Šiaulių apskrities futbolo federacija (ŠAFF) kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės merą, administracijos direktorių ir tarybos narius su prašymu sudaryti lengvatines sąlygas nuomojant minėtus stadionus, tokiu būdu prisidedant prie šiauliečių skatinimo užsiimti aktyvia fizine veikla bei įvairių turnyrų ir varžybų organizavimo.

Šis ŠAFF prašymas neliko nepastebėtas. Greitai į jį sureagavęs švietimo, kultūros ir sporto komitetas, vadovaujamas pirmininko Artūro Kulikausko numatytame posėdyje pakvietė dalyvauti ŠAFF valdybos narius ir prezidentą Gintarą Radavičių bei pristatyti šio klausimą problematiką. Susirinkimo metu buvo aptarta jog šis klausimas turi būti sprendžiamas nedelsiant ir jis bus įtrauktas į artimiausius Šiaulių miesto savivaldybės tarybos dienotvarkės planus.Būtent taryba, atsižvelgdama į ŠAFF prašymą ir švietimo, kultūros ir sporto komiteto pritarimą priims galutinį sprendimą dėl stadionų nuomos kainų sumažinimo. Galutinis atsakymas turėtų paaiškėti artimiausiame tarybos posėdyje.

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujienos

2016 Spa 18 01:38

Technology: To panic or not over 3G fields?
http://stadiumdb.com/news/2016/10/techn ... _3g_fields" onclick="window.open(this.href);return false;

Synthetic turf brings new possibilities, especially in areas with weather poor enough to sustain natural grass. But are 3G pitches unsafe for their users? As cancer claims increase, additional research is being done.

Type “3g pitch” in Google News and you get a very mixed impression. While numerous articles praise delivery of new training fields all over the world, some others warn about potentially threatening substances hiding in the synthetic grass. Not the grass itself, to be precise, but in the rubber crumb infill mixed with blades.

Usually black, the small granules raise serious controversies, most recently in the Netherlands. For the last week it’s been a hot topic throughout Dutch media, following a journalistic investigation by TV program Zembla. After it surfaced that the rubber crumb hasn’t been properly tested, some 30 clubs and training academies announced changes in their operations.

Some, led by Ajax, announced complete revamp of their training fields. Ajax will remove the rubber crumb from 4 fields immediately. Others, like Heracles Almelo, implement changes in training routines, moving goalkeeper training (most prone to contact with rubber) to natural fields.

Others, represented by PSV Eindhoven, aren’t bothered at all. Why? PSV uses cork crumb instead of rubber, a material not contested for health threats but also much more expensive.

Price is the usual reason for using cheap rubber crumb from recycled tires in 3G pitches (20-30 tons per field, or 20,000 grinded tires), most common in over 2,000 of Dutch fields, but also over 2,600 fields built in Poland in recent years, over 12,000 in USA or, in fact, in some professional teams’ stadia throughout the world.
LFF kartais ne iš Olandijos dangas perkasi?
Where’s the harm?

It’s not a new claim at all, but one that has been resurfacing in various studies carried out around the world. A University of Washington report from 2014-2016 lists 200 sports players who suffered from cancer (mostly lymphomas) and were training/playing on synthetic fields. Vast majority of them (158) were football players and vast majority of those (101) played as goalkeepers.

Rubber crumb has been known for a long time to contain numerous dangerous substances, including lead, arsenic and polycyclic aromatic hydrocarbons (depending on source of the crumb), some of which are known from cigarette smoke or smog. But while we know a lot about the negative impact of, for example, benzopyrene in smoke, few people realize such substances are present in synthetic fields.

In USA the so called “turf wars” have been going on for years. The synthetic field industry has dozens of scientific studies showing little or no threat to players’ health. And still, despite so many studies, there’s no solid answer to the question of exposure. It’s still unclear whether ingestion, cuts or prolonged inhalation pose a significant health risk. This data gap has been confirmed by the Environmental Protection Agency of the US.

Following latest outcry in the Netherlands, additional examination was commissioned by the Dutch football federation (KNVB) and the national institute of public health and environment (RIVM). Earlier this year the European Commission also recognized the need for further analysis of rubber crumb infill. While the EU already has limits on some chemicals in rubber (for example, 0.01% for benzopyrene), the question of exposure lingers.

All of the above tests should bring results in 2017, just as the Washington State Department of Health’s, which is now examining the list of 200 athletes suffering from cancer. Meanwhile in 2018 the first long-term exposure test will give its conclusion in California.

And until then, should we or our children avoid rubber-crumb turfs or playgrounds? There’s no single answer. In the Netherlands recently some childcare organizations suggested not using such facilities at all. But the RIVM limited itself to not recommending synthetic fields, while proposing that children shower after each use. In case of any cuts or grazes, they should be cleaned as soon as possible.

Kampuotas
Pranešimai: 1090
Užsiregistravo: 2015 Kov 01 14:04

Re: Naujienos

2016 Spa 25 15:56

Manau, griuvėsiai prie „Akropolio“ yra didelė gėda. Į šalį ateina eilė tarptautinių varžybų, o mes neturime tinkamos bazės. Galbūt dabar geriausias momentas į ją investuoti, nes palūkanos yra labai mažos. Bet kuris ūkininkas taip pasakytų
Bus juokinga jei valstieciai bulviu laukus pavers stadionais :)

http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sport ... d=72661778" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujienos

2016 Spa 25 19:30

Manau, griuvėsiai prie „Akropolio“ yra didelė gėda. Į šalį ateina eilė tarptautinių varžybų, o mes neturime tinkamos bazės. Galbūt dabar geriausias momentas į ją investuoti, nes palūkanos yra labai mažos. Bet kuris ūkininkas taip pasakytų
Bus juokinga jei valstieciai bulviu laukus pavers stadionais :)
http://www.delfi.lt/sportas/kitos-sport ... d=72661778" onclick="window.open(this.href);return false;
Būčiau šalininkas minties, kad reikia investuoti į tai, kas duoda grąžą. O tokie projektai jos tikrai duoda.
:D Tai tuomet įdomu kas yra Karbauskis - "profesionalas", vagis profesionalas ar čia tiesiog protingai išdėstytas pasiteisinimas nieko iš tiesų neskirti...

P.S. O šiaip man ima kilti paranoja, kad valstiečiai iš tiesų galėtų rimtai užsiimti šiuo projektu, pastatyti jį su visais moderniais sprendimais(tribūnų, žolės šildymas, holografijos, etc...) taip išpučiant išlaikymo kaštus ir tuomet visas tas išlaidas numesti miesto savivaldybei.
Realiai jeigu esi valstietis, tai triguba nauda - užbaigei "neužbaigiamąjį projektą", gali atsimušti į argumentus, kai ir vėl nukreipinėsi paskutinius didžiuosius investicijų srautus į kaimus(regionus), o taip pat lengviau juodinti politinius oponentus, kad nėra susitvarkoma su miesto finansine situacija, skolomis... (Vis dėlto tikimybė, kad valstiečiai laimėtų Vilniuje yra mažesnė negu kad Karbauskiui tapti prezidentu...)
Tikėkimės, kad čia(ypatingai paskutinė dalis) tik mano paranoja

Makenzis
Pranešimai: 6942
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Naujienos

2017 Rgp 30 17:16

KAUNO FUTBOLO MANIEŽAS

http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/pa ... d=75617001" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujienos

2018 Geg 08 17:49

Klaipėda

https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... kompleksui" onclick="window.open(this.href);return false;
Teritorijoje Ryšininkų gatvėje, kur bus statomas naujas kompleksas, esantys vandens valymo įrenginiai bus griaunami. Pono Zulco teigimu, kitoje gatvės pusėje turėtų atsirasti futbolo maniežas.

„Futbolo mokykla laikinai iškelta į Pajūrio mokyklą ir dabar netrukus turėtų prasidėti jau statybos darbai, tai reiškia, kad senas pastatas būtų griaunamas, o jo vietoje atsirastų dengtas futbolo maniežas ir taip pat šalia atsiras nauji aikštynai su dirbtinės žolės danga (...) Ir tada turėtų atsirasti didelis sporto kompleksas toje vietoje“, – sakė p. Zulcas.

Jo teigimu, Klaipėda rengiasi ir regioninio stadiono statyboms.

„Atlikome išsamią sporto šakų galimybių studiją regioniniam stadionui statyti, bet kol kas tie planai dar nebus įgyvendinti (...)

Respublik
Pranešimai: 7284
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Naujienos

2019 Lap 28 22:33

2020 metų biudžetas: Seimo narių norams pritrūko daugiau nei pusės milijardo eurų
https://www.delfi.lt/verslas/verslas/20 ... d=82847387
Arvydas Nekrošius siūlo skirti 335 tūkst. eurų – Ariogalos gimnazijos stadiono renovacijai, 1,148 mln. eurų – Raseinių kūno kultūros ir sporto centro stadiono renovacijai, Ariogaloje esančiam Dubysos slėnio stadionui 500 tūkst. eurų.

Kęstųtis Bartkevičius siūlo 120 tūkst. eurų skirti Mažeikių „Ventos“ progimnazijos stadiono sutvarkymui.

Vida Ačienė siūlo 110 tūkst. eurų skirti Raseinių Šaltinio progimnazijos stadiono įrengimui.

Grįžti į