Fostra
Pranešimai: 567
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:18

Re: Treneriai

2014 Vas 06 22:06

Tai va butent - klaidele tikriausiai - teks viena titula is Beno atimti :)

...

Re: Treneriai

2014 Vas 10 11:13

A.Narbekovas. Nuo Gargždų iki Vienos
http://penalty.lt/a-narbekovas-nuo-gargzdu-iki-vienos/" onclick="window.open(this.href);return false;

Bene tituluočiausio visų laikų Lietuvos futbolininko Armino Narbekovo trofėjų kolekcija – įspūdinga. Keturis kartus geriausias šalies futbolininkas, Seulo olimpinis čempionas, universiados čempionas, SSRS pirmenybių prizininkas, Austrijos čempionas ir taurės laimėtojas.

Šiuo metu A.Narbekovas treniruoja Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinę. Solidžią patirtį sukaupęs 49 metų specialistas apie įsimintiniausius savo karjeros epizodus papasakojo Rusijos leidinio “Sport” žurnalistui Aleksandrui Kuzminui duotame interviu.

Kelio atgal nebuvo

- Jūsų treniruojamoje Lietuvos jaunimo rinktinėje Sandraugos turnyre žaidė vilčių teikiantys 19-20 metų jaunuoliai. Ar ne laikas jiems pateisinti lūkesčius? Pats jau 18-os žaidėte pagrindinėje Vilniaus “Žalgirio” sudėtyje.

- Taip ir buvo. Bet tuomet man pasisekė, nes aplinkybės buvo mano pusėje. Buvau įtrauktas į komandos sudėtį dvigubai išvykai į Jerevaną bei Kutaisį. Aplankė sėkmė, nes 18-mečiui vaikinui, vos baigusiam sporto internatą, niekas nesuteikia garantijos žaisti meistrų komandoje. Jau vien patekimas į paraišką buvo geras dalykas. Rungtynių su Jerevano “Ararat” pabaigoje raudoną kortelę gavo mūsų kairysis saugas Edvardas Malkevičius. Diskvalifikacija. Todėl per kitas rungtynes Kutaisyje startinėje sudėtyje ėjau žaisti aš. Atrodo, nieko nesugadinau ir net šiek tiek padėjau komandai. Užsikabinau už suteikto šanso. Po to kurį laiką vėl teko laukti progos pasirodyti aikštėje ir pasisekė – per rungtynes namie su Kišiniovo “Nistru” mane išleido po keitimo ir įmušiau pirmąjį įvartį. Jį prisiminsiu visą gyvenimą. Beje, tas rungtynes laimėjome 5:0. Po truputį įsitvirtinau komandoje, o sezono pabaigoje pelniau ir antrąjį įvartį. Aišku, man padėjo tai, kad “Žalgiryje” prisijungė bendraamžiai – Igoris Pankratjevas, Robertas Tautkus, Vladimiras Buzmakovas, Valdas Ivanauskas. Nors pastarasis buvo metais jaunesnis.

- “Žalgiris” tą 1983 metų sezoną debiutavo aukščiausioje lygoje, bet komandos branduolį sudarė patyrę žaidėjai. Vis dar rungtyniavo Kęstutis Latoža, E.Malkevičius, Stasys Danisevičius, Valdas Kasparavičius. Vyresnis buvo Rimantas Turskis. Amžiaus skirtumas netrukdė?

- Ne. Aš nuo mažų dienų žaisdavau su vyresniais vaikinais. Mano gimtuosiuose Gargžduose gyveno nedaug žmonių, bet mokykloje futbolo klasė buvo pilna. Treneris Michailas Terentjevas treniravo 2-3 metais vyresnius berniukus. Įtraukė ir mane. Būdamas 11 metų, tvirtai nusprendžiau keliauti į Panevėžio sporto internatą ir rimtai užsiimti futbolu. Tėvas, kurio žodis man buvo lemiamas, sutiko išleisti, bet perspėjo: jei jau nusprendei eiti iki galo, kelio atgal nebebus. Išvažiavau. Nepraėjo nė metai, kai užsinorėjau namo. Treniruotis man patiko, tačiau kaip mane traukė namo pas šeimą, brolius ir seseris, žodžiais nusakyti sunku. Esu iš daugiavaikės šeimos. Namie visuomet buvo pilna žmonių, linksma. O čia – tu vienas už 300 kilometrų. Tačiau ir vėl viską nulėmė pokalbis su tėvu. Jis priminė tuos pačius žodžius apie kelią atgal. Tai yra – jei jau pažadėjai, mirk, bet įvykdyk. Taip pasilikau internate. Dėl to savo tėvui vėliau dėkojau tūkstančius kartų.

Vienuoliktasis numeris

- Panevėžyje jus ir pastebėjo Benjaminas Zelkevičius?

- Lietuva nedidelė. Sėkmingai sužaidžiau moksleivių žaidynėse Kaune. Pastebėjo mane, pasižymėjo. Po dviejų metų pakvietė atvykti į “Žalgirį”.

- Debiutuodamas aukščiausioje lygoje, “Žalgiris” visus stebino. Ne tik gražiu žaidimu ir debiutantams nebūdingu pasitikėjimu savimi, bet ir smulkmenomis. Pavyzdžiui, vidurio gynėjas Arvydas Janonis visuomet žaisdavo 11 numeriu. Tai buvo neįtikėtina. Anuomet 11 numeris atitekdavo geriausiems puolėjams – kijeviečiui Olegui Blochinui, tbilisiečiui Ramazui Šengelijai, Maskvos dinamiečiui Valerijui Gazajevui, ar spartakiečiui Sergejui Rodionovui. 3-iuoju žaisdavote jūs – atakuojantis saugas!

- Gera atmintis. Žvelgiant iš šono, atrodė neįprastai. A.Janonis komandoje žaidė ilgai, turėjo autoritetą ir galėjo pasirinkti kokį nori numerį. Aš buvau pasirengęs žaisti bet kokiu numeriu, kad tik leistų į aikštę. Bet gana greitai komandoje sulaukiau pripažinimo ir pavyko susikeisti numeriais su Arvydu. 11-ąjį pasiėmiau aš.

- 1983 metais “Žalgiris” laimėjo pirmąjį čempionato ratą. Tai sukėlė nemenką triukšmą. Bet prizininkais po to netapote. Kodėl?

- Tikriausiai pritrūko patirties. Įtakos turėjo ir trenerio konfliktas su vyresniais žaidėjais. Buvau jaunas, į kivirčus manęs neįvėlė, bet viskas baigėsi tuo, kad B.Zelkevičių pakeitė Algimantas Liubinskas. Ir dar vienas dalykas. Lygoje teisėjaudavo autoritetingi arbitrai, nenoriu jų įžeisti, bet… antrame čempionato rate į mūsų vartus nuolat buvo skiriami 11 m baudiniai. Matyt, klausimas “Kas per “Žalgiris”? Kodėl jis tapo lyderiu?” daug kam nedavė ramybės. Tačiau ir toji 5 vieta galutinėje įskaitoje buvo puikus rezultatas.

- Bet medalių reikėjo laukti dar 4 sezonus. Nors visą tą laiką žaidėte stabiliai, patekdavote į dešimtuką. Visi ekspertai pažymėdavo ypatingą “Žalgirio” stilių. Kaip jį apibūdintumėte?

- Kamuolio kontrolė, silpnų vietų varžovų gynyboje paieška, kruopštus pasirengimas sprogstamajam momentui ir, galų gale, aštrios atakos. Kad tai veiktų, reikėjo puikaus žaidėjų savitarpio supratimo. Dėl to problemų mes neturėjome. Visi vaikinai “Žalgiryje” buvo savi, praėję vieną mokyklą.

Į rinktinę – su “Žalgirio” apranga

- Delikatus klausimas. Į “Žalgirį” nekvietė kitataučių ar tai nebuvo būtina?

- Antras variantas. Ir tai paaiškinti galima labai paprastai. Devintajame dešimtmetyje vaikų futbolo treneriai Lietuvoje dirbo puikiai. Jų darbo produktyvumas buvo didžiulis. Kasmet “Žalgiriui” buvo parengiami 1-2 perspektyvūs jaunuoliai. O konkurencija… Ir jei šis klausimas buvo išspręstas, kam rizikuoti kviečiant žaidėjus iš toliau, iš kitos žaidimo mokyklos?

- Tokia sklandi veikla atvedė iki unikalaus atvejo – 1987 metais universiadą laimėjusioje SSRS rinktinėje žaidė žalgiriečiai.

- Tik trys “Žalgirio” lyderiai – Sigitas Jakubauskas, Algis Mackevičius ir Vaclovas Jurkus jau buvo baigę universitetą ir į Jugoslaviją negalėjo vykti. Visi kiti kovojo Zagrebe.

- Universiadoje sau leidote tais laikais neįtikėtiną laisvę: SSRS rinktinė žaidė žaliai baltomis “Žalgirio” aprangomis! B.Zelkevičius ignoravo raudonąsias aprangas ir nurodė žaisti klubinėmis spalvomis.

- Pamenu, kaip visi žiūrovai ir ne tik jie buvo nustebę: kokia keista sovietų apranga! Beje, pirmąsias rungtynes mes pralaimėjome korėjiečiams. Startavus nesėkme, kitos išeities nebuvo – teko nugalėti brazilus.

- Ir su A.Narbekovo bei Viačeslavo Sukristovo “hat-trickais” brazilai buvo nugalėti nerealiu rezultatu 6:0!

- Tų rungtynių gerai neprisimenu. Brazilai didelio įspūdžio nepaliko. Kur kas daugiau emocijų suteikė pergalė prieš jugoslavus. Tai buvo labai galinga komanda su Robertu Prosinečkiu ir Draganu Stojkovičiumi. Po kelerių metų jie laimėjo Čempionų lygą su Belgrado “Crvena Zvezda” komanda.

Koks “Spartak”, jei ir namie gerai

- Laimėję universiadą, žalgiriečiai gavo tarptautinio sporto meistro vardą. Galima įsivaizduoti, kaip apmaudu buvo V.Jurkui, S.Jakubauskui ir A.Mackevičiui.

- Aš juos suprantu geriau, nei kiti. Nes 18 gimtadienio išvakarėse negalėjau išvykti į moksleivių universiadą dėl apendicito. Mūsiškiai nugalėjo, visi gavo sporto meistrų vardus, išskyrus mane.

- O štai prityrusiems S.Danisevičiui, V.Kasparavičiui ir R.Turskiui nepasisekė. Likus metams iki bronzinio komandos skrydžio, B.Zelkevičius išvarė visus įtardamas sutartomis rungtynėmis.

- Tai nutiko 1986-ųjų balandį, kai namie 1:2 pralaimėjome Kutaisio “Torpedo”. Viską prisimenu, nes Benas iš pradžių ir mane įtarė dalyvavus susitarimuose. Mačo metu – o žaidėme tuomet bucais su šešiais grifais – pajutau baisų skausmą kojoje. Sakau treneriui: daugiau nebegaliu. Žaisk – rėkia jis man. Kiekvienas žingsnis aikštėje – pragariškas skausmas. Nuėjome atlikti tyrimų – o mano pėda trūkusi. Tik tai padėjo man įtikinti B.Zelkevičių.

- Toji trauma sutrukdė pelnyti sau įprastų 10 įvarčių. Bet jau kitą sezoną įmušėte visus 16.

- Du įsimintiniausi iš jų buvo Lančchutyje. Vietos “Guria” tada kovojo dėl išlikimo lygoje, o mes – dėl medalių. Suvokėme: dabar, arba niekada. Atskridome į rungtynių vietą. Rungtynių išvakarėse ateina gruzinai ir sako: Mums labai reikia laimėti. Imsite pinigus, ar juos teisėjui atiduoti? Nusprendėme sutikti pralaimėti, bet žaisti dėl pergalės. Du kartus įmušiau antro kėlinio pradžioje. Rezultatui tapus 2:0, kažkoks vietinis priėjo prie vartininko V.Jurkaus ir ėmė derėtis keldamas kainą: “25… 30… 35… 40…” Bet mes taip ir laimėjome 2:0. Tik po rungtynių ilgai negalėjome išvykti – plytos po stadioną skraidė…

- Kiek uždirbdavo “Žalgirio” futbolininkai?

- 200 rublių per mėnesį. Dar 80 rublių – premija už pergalę. Žinojome, kad palyginus su kitais klubais, tai juokingi pinigai. Bet nė vienas nenorėjome išvykti. Neišvykau ir aš, nors kvietė Maskvos “Spartak”. Kokia prasmė išeiti, jei žaidi namie ir visiems gerai. Anksti vedžiau, 1986 metais jau gimė sūnus. Gavau butą, po to mašiną. Iš pradžių turėjau “Žigulius”, vėliau “Volgą”. Medalius iškovojome – visa Lietuva džiūgavo. Ko dar reikia norint būti laimingu?

Alus ir A.Byšovecas

- Po metų paaiškėjo, ko – aukso Seulo olimpiadoje!

- Koks aš laimingas, kad likimas suteikė galimybę žaisti toje komandoje. Prieš olimpiadą ta rinktinė nepralaimėjo 50 rungtynių iš eilės. Tokio kolektyvo mano gyvenime tikriausiai jau nebebus. Tiek mėnesių toje komandoje, nesibaigiančios treniruotės, skrydžiai. Ir niekas iš vaikinų kitam ne tik kad neužvažiavo, bet ir jokio kivirčo nepamenu. Turėjome bendrą tikslą ir jo siekėme drauge.

- Vis dėlto, į Seulą galėjote nepatekti. Legendomis apaugusi istorija su keistu bokalu alaus, kurį prie jūsų pamatė rinktinės treneris Anatolijus Byšovecas. Tai tiesa?

- Karti tiesa (šypsosi). Į tokią kvailą situaciją daugiau nesu patekęs nė karto. Rinktinė lankėsi Naujojoje Zelandijoje. Viešbučio restorane – švediškas stalas. Radau laisvą staliuką, pasidėjau lėkštę su salotomis ir nuėjau paimti atsigerti. Kol suvaikščiojau, prie mano staliuko kažkas iš turistų prisėdo ir padėjo alaus bokalą. Tik grįžtu, lyg pagal užsakymą atsiranda A.Byšovecas. Nusijuokė: “Na ką, Norbikai, skanus alus?” Prisiekinėjau, kad tai ne mano. Po to ilgai manęs nekvietė į rinktinę. Vietoje manęs ir A.Janonio iš “Žalgirio” imdavo V.Ivanauską ir Stasį Baranauską. Bet berods paskutinėje stovykloje jie kažkuo neįtiko treneriui ir vis dėlto, į Seulą išvykau aš su A.Janoniu. Visą olimpiadą A.Byšovecas tylėjo apie tą bokalą ir tik po apdovanojimų paklausė: “Norbikai, ar tavo alus buvo?” “Prisiekiu, ne” – sakau. “Tada atleisk” – atsiprašė.

- Stebuklingai patekote į žaidynes. Ir po įspūdingo įvarčio pusfinalyje į italų vartus, finale stebuklingai įveikėte brazilus…

- Pusfinalio rungtynėse ėjo gal paskutinė minutė, kai įmušiau ir italai pralaimėjo. Jie žaidė šiurkščiai, sužeidė man čiurną. Kaip aš prieš finalą mėginau įsprausti sutinusią koją į bucą – atskira istorija. Dėkoju medikams, suleidusiems nuskausminamųjų. Bet atlaikiau tik vieną kėlinį ir per pertrauką paprašiau keitimo. Mane pakeitė Jurijus Savičevas ir įmušė auksinį įvartį!

- Įmušė 105 minutę, likus dar ketvirčiui neįtikėtinai sunkaus žaidimo laiko…

- Kai per pertraukėlę tarp pratęsimo kėlinukų Gela Ketašvilis krito ant kėlių ir ėmė šaukti “mes čempionai”, bei dar kažką gruziniškai, mes ant atsarginių suolo nieko nesupratome. Gerai, kad Viktoras Losevas paaiškino, kad dar 15 minučių žaisti. Po to pašalino Vladimirą Tatarčiuką. Kai neseniai Maskvoje minėjome pergalės jubiliejų, kažkas juokavo: Gerai Tatarai, kad tave pašalino ir netrukdei mums išsaugoti pergalės. O tuomet juokauti nebuvo kada. Tvyrojo baisi įtampa. Ir pagaliau – teisėjo švilpukas. Prisimenu Romario ašaras. Jis verkė ir prašė kieno nors apsikeisti marškinėliais. Niekas nesutiko atiduoti aprangos, su kuria laimėjo olimpiadą. Tiesa, po metų Romario pasirašė 9 mln. dolerių vertės kontraktą, o mes ir toliau savo klubuose uždirbdavome po 200 rublių.

- Kodėl prieš olimpiados finalą A.Byšovecas perkėlė rinktinę gyventi iš sportininkų kaimelio į laivą?

- Vėliau įdomią versiją papasakojo Vladimiras Liutyj. Jis sakė, kad su treneriu stovėjo valgyklos eilėje, o prieš juos – kažkoks juodaodis. Ir tas sugalvojo pirštu pakabinti sriubos iš bendro katilo!

- Galima tik įsivaizduoti A.Byšoveco veido išraišką.

- Taigi. Sakė, kad persikėlimas į laivą buvo organizuotas nedelsiant. Sprendimas buvo vykęs, nes laive supo jauki aplinka, valgėme sau įprastą maistą. Iš laivo išeidavome tik treniruotėms. Ir pergalę finale šventėme tik laive.

Džinas su A.Saboniu

- Kartu šventusieji pasakojo, kad linksmybės naktį įgavo tokį pagreitį, kad žaidėjus ryte prieš apdovanojimų ceremoniją teko surinkinėti iš visų laivo galų. O Vadimo Tiščenkos apskritai nerado.

- Susilaikysiu nuo detalių. Pasakysiu tik, kad ryte man pavyko rasti savo kajutę ir tai buvo mano didelė asmeninė sėkmė. Bet pamiegoti nespėjau – buvo laikas keliauti į apdovanojimų ceremoniją.

- Jau ketvirtis amžiaus praėjo, tad galite ir pasidalinti detalėmis. Papasakokite atvirai – daug tą pergalingą vakarą išgėrėte?

- Na gerai… Niekada neturėjau potraukio alkoholiui, bet kaip neatšvęsti tokios didžiulės pergalės? Ypač, kai olimpiadą laimėjo ir krepšininkai, geri mūsų draugai. Šventės metu patekau į vieną kambarį su Arvydu Saboniu. Jis paėmė didžiulį krepšį, įdavė komandos masažuotojui ir sako: “Va ten krautuvėlė yra. Nagi, džino ir toniko – kiek telpa į krepšį.” Masažuotojas parnešė pilną, bet labai greitai turėjo daryti antrą reisą. Po to – dar ir dar… Galų gale pametėme reisų skaičių. Bet žinote, krepšininkai ypatingi vyrukai, jiems daug reikia. O kai skridome namo, lėktuve tokia šventė buvo, kad atrodė skrydis penkias minutes truko.

- Tiesa, kad A.Sabonis apstulbo sužinojęs, kad futbolo olimpinis auksas įvertintis beveik tris kartus daugiau, nei krepšinio?

- Tai nutiko dar Seule. Važiavome liftu su A.Saboniu, R.Kurtinaičiu, V.Chomičiumi ir A.Gomelskiu. “Mažas, – kreipėsi į mane Sabas, – kiek gausite už pergalę?” “Šešis su puse tūkstančio dolerių pažadėjo” – sakau. “Kiek? – pasikeitė A.Sabonio balsas – Šitie gaus po 6,5 tūkst., o mes, normalūs dideli žmonės – po 2,4 tūkst.” “Taip Arvydai, tai neteisinga” – tuomet ištarė A.Gomelskis.

Vietoje Ispanijos – Austrija

- Po pusantrų metų galėjote sužaisti dar viename svajonių turnyre – pasaulio čempionate 1990 metais. Valerijus Lobanovskis kvietė jus į rinktinę su Valdu Ivanausku. Bet 1990 metais Lietuva pasitraukė iš SSRS.

- Šimtas procentų, kad būtume vykę į tą pasaulio čempionatą. Su V.Lobanovskiu rasdavome bendrą kalbą, su žaidėjais irgi, pritapome komandoje. Beveik visi pateko į galutinę paraišką, išskyrus mus. Man ir dabar sunku prisiminti tą dieną. Neviltis, tuštuma. Vietoje pasaulio čempionato patekau į Baltijos šalių pirmenybes. “Žalgiris” visiems varžovams mušdavo po 20 įvarčių. Galiu prisiminti, kaip po Seulo olimpiados mane kvietė “Zaragoza”. B.Zelkevičius neišleido. “Jaunas, suspėsi” – sakė tuomet. Štai ir suspėjau. Gerai, kad bent B.Zelkevičius paskambino Jurijui Siominui ir 1990 metais išvykome į Maskvos “Lokomotiv”. Padėjome jiems iškopti į aukščiausiąją lygą ir pagal išankstinį susitarimą mus su V.Ivanausku paleido į Vienos “Austria”.

- “Austria” buvo vienintelis variantas užsienyje?

- Galėjome su Genadijumi Litovčenka ir Olegu Protasovu vykti į graikų “Olympiakos”, kurį treniravo O.Blochinas. Neišleido. Maskvos sporto komitete leido suprasti – į “Austria” arba niekur. Tik po to sužinojau, kad tuometis Austrijos ambasadorius SSRS buvo didelis “Austria” klubo gerbėjas. V.Ivanauskas greitai prasimušė į “Hamburg”, o aš likau Vienoje. Galimybę patekti į Bundesligą turėjau net du kartus, tik fortūna nusisuko. Pirmą kartą kvietė Brėmeno “Werder” ir pats Otto Rehhagelis. Atvyko stebėti Vienos derbio, o aš paskutinėje treniruotėje prieš rungtynes paskutiniu smūgiu į kamuolį nusitraukiau kryžminius kelio raiščius. O.Rehhagelis negaljo laukti ir iš “Rapid” paėmė Andreasą Herzogą. Antrą kartą kvietė Lėverkuzeno “Bayer”. Jų vadybininkas atvyko praktiškai su parengtu kontraktu. Prieš tai turnyre JAV su “Austria” įveikėme “Bayer” 3:0. Įmušiau įvartį ir atlikau du rezultatyvius perdavimus. Tada “Bayer” gynėju žaidė vėliau Vokietijos rinktinei atstovavęs blondinas Carstenas Ramelow. Oj, kaip maudžiau aš jį. Kelis kartus baudos aikštelėje ant užpakalio pasodinau. “Bayer” treneris Dragoslavas Stepanovičius pasakęs: nesvarbu pinigai, man reikia to mažo. Vadybininkas ir atvyko mažo, bet rado jį ligoninėje su nutrauktais raiščiais.

- Bet sekėsi ir Vienoje – trys čempionų titulai, dvi taurės. Ne visiems legionieriams pavyksta tiek iškovoti.

- Svarbiausia, man ir V.Ivanauskui pasisekė su komandomis. Matyt, man apskritai sekėsi su gerais kolektyvais. 7-8 “Austria” žaidėjus kvietė į rinktinę ir su jais sutarėme puikiai. Ypač geri santykiai buvo su iš Barselonos “Espanyol” sugrįžusiu Andreasu Ogriu, Manfredu Čaku, Franzu Wolfgangu – su jais draugauju iki šios dienos. Kai susitinkame Vienoje, jie net už kavą neleidžia susimokėti. “Tu mums padėjai tiek užsidirbti pats už dyką žaisdamas, dabar mūsų eilė” – sako. Tai Jevgenijus Milevskis man ir V.Ivanauskui “ypatingu būdu” iš vokiečių kalbos išvertė pirmąjį kontraktą su “Austria”.

- J.Milevskis – buvęs “Daugava” ir “Spartak” puolėjas, po to išvykęs į Austriją?

- Tas pats. Nė žodžiu neužsiminė, kad komandoje uždirbsime mažiausiai iš visų ir kad po dviejų metų klubas galės automatiškai pratęsti sutartį tomis pačiomis sąlygomis. Gerai, prisiminkime, kas buvo gero. Taigi, vaikinai Vienoje man ir Valdui iš karto liepė: “Nebijokite kalbėti vokiškai. Klysite, painiosite žodžius – mes pataisysime. Tik netylėkite, bendraukite.

Dar vieną sezoną!

- Taip ir prabuvote Austrijos futbole apie 15 metų.

- Vis nenorėjo manęs paleisti. “Arminai, dar vieną sezoną, su tavim mums kažkaip saugiau” – kiek kartų aš girdėjau šią frazę… Ir negalėdavau atsispirti. Į paskutinį klubą “Wienersport” atėjau tiesiog pakvėpuoti grynu oru – žaidėme Vienos regiono čempionate. Ir taip pakilome trimis lygomis į viršų. Na, ir išrinko mane, 38 metų žaidėją regioninės lygos geriausiu futbolininku bei gynėju. Komanda sveikina, o aš rėkiu: “Idiotai, jums ne sveikinti mane reikia, o verkti! Jei jau aš 38 metų geriausias, tai kaip jūs žaidžiate?” O man atsako: “Tai tu keistuolis, nesupranti savo laimės.”

- Kuris Austrijoje iškovotas trofėjus įsimintiniausias?

- Trečiasis auksas su “Austria” komanda. Buvome praktiškai praradę visus šansus iškovoti dar vieną titulą. Priešpaskutiniame ture žaidėme Zalcburge. Jiems tereikėjo taško ir jie – čempionai. 17 tūkst. vietų stadionas pilnas, tiesiog riaumoja. Aš įmušiau du įvarčius, vieną pridėjo A.Ogris ir nugalėjome 3:1. Ir pavijome Zalcburgo komandą paskutiniame ture, susilyginome taškais, bet tapome čempionais dėl geresnio įvarčių santykio.

- Dabar dirbate Lietuvoje, o šeima liko Vienoje?

- Taip, ten turime butą. Vaikų mentalitetas jau visiškai vietinis. Kaip kitaip, jei Arminui jaunesniajam buvo tik 4 metai, kai persikėlėme gyventi į Austriją, o Klaudija gimė ten. Sūnui dabar 27-eri. Jaunystėje jis žaidė futbolą, pasižymėjo geru aikštės matymu, turėjo “minkštą” perdavimą ir gerą smūgį. Kartą išgirdau žiaurius jo trenerio žodžius: “Manėme, iš tavęs antras Arminas Narbekovas išaugs, o kol kas tik vardas toks pats.” Sūnus nebenorėjo to klausytis ir metė futbolą visam laikui. Dabar dirba oro uoste, jo firma tiekia maistą skrydžių bendrovėms. Dukrai 18-a, labai gabi mokinė. Taip pat puikiai žaidžia futbolą. Kartą su draugais spardė kamuolį lauke, išdaužė langą. Klausia, kokia pavardė. “Narbekovas.” “Palauk, tas kuris žaidė “Austrijoje”?” “Taip, tai mano tėtis.” “Oo.. Pasiimk draugus ir eik namo mergaite, stiklą patys įsidėsime.”

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Treneriai

2014 Vas 26 12:40

A.Skarbalius: „LFF sėdi smėlio dėžėje ir žaidžia su žaislais“
http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/a ... w3D5Uoor7A" onclick="window.open(this.href);return false;

Į rinktinės trenerio postą kandidatavęs Aurelijus Skarbalius iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Juliaus Kvedaro išgirdo tiktai vieną klausimą. Ne apie futbolą, o apie pinigus.
Jei tai buvo pokalbis dėl darbo, jis buvo pats keisčiausias, kokiame A.Skarbaliui yra tekę dalyvauti, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Danijoje didžiąją karjeros dalį praleidęs 40-metis treneris šią žiemą pretendavo į Lietuvos futbolo rinktinės trenerio postą, bet LFF pasirinko pratęsti sutartį su Igoriu Pankratjevu.

A.Skarbalius Lietuvoje buvo susitikęs akis į akį su LFF prezidentu J.Kvedaru ir liko nustebęs.

Domino tik kaina

„Pokalbio pradžioje J.Kvedaras trumpai papasakojo apie futbolo situaciją Lietuvoje.

Aš kelis kartus paklausiau, ar nevertėtų man papasakoti, kaip rengiu komandą, kokį žaidimo stilių taikau, kokių turiu idėjų. Tačiau jam to nereikėjo.

Rūpėjo tik tai, kiek aš kainuočiau. Tai mane stebino, bet tai jų pasirinkimas, – pokalbio su LFF vadovu detales „Lietuvos rytui“ pasakojo A.Skarbalius. – LFF vykdomasis komitetas turėjo teisę spręsti, ir jie pasirinko I.Pankratjevą.

Igoris yra geras treneris ir, manau, federacija pasirinko gerai.

Tik nesupratau, kodėl aš važiavau į Lietuvą pasiklausyti prezidento, kuris galiausiai pasakė, kad neturi galios renkantis trenerį, nes balsuoja vykdomojo komiteto nariai. Jie balsavo neišgirdę ir nepamatę, kaip aš dirbu.“

Norėjo pasidalinti žiniomis

Buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas didžiąją karjeros dalį praleido atstovaudamas Danijos klubui „Brondby“, kuriame žaidė net 10 metų ir penkis kartus tapo Danijos čempionu.

Baigęs žaidėjo karjerą jis treniravo „Herfolge“, „Koge“, „Brondby“ klubus, o nuo vasario tapo kitos Danijos komandos „Viborg“ treneriu.

Prieš pasirašydamas sutartį su Viborgo klubu A.Skarbalius neslėpė noro išbandyti save Lietuvos rinktinės trenerio pareigose.

„J.Kvedaras užsiminė, kad esu atitrūkęs nuo Lietuvos. Tada aš atsakiau, kad galbūt esu ne atitrūkęs, o ištrūkęs, – sakė A.Skarbalius. – Man atrodo, kad jie toliau sėdi savo smėlio dėžėje ir žaidžia su savo žaislais.

Man pavyko ištrūkti ir gauti galimybę dirbti naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Tikėjausi tas žinias perteikti Lietuvai. Tačiau, matyt, to niekam nereikia.

Tai yra jų pasirinkimas, ir aš nepykstu. Tik nesuprantu, kam reikėjo su manimi kalbėtis?

Prezidentas paklausė vienintelio dalyko – kiek pinigų reikėtų man ir mano komandai. Aš atsakiau, kad tiek pat, kiek gaudavo anksčiau buvęs treneris.

Man nereikia čia ir dabar uždirbti. Nesakau, kad dirbčiau už dyką, bet turėjau didelį norą duoti ką nors nauja Lietuvos futbolui. Daug kalbama, jog mes nesugebame kurti, ir aš maniau, kad galėčiau padėti.“

Laukia naujas atrankos ciklas

LFF vykdomasis komitetas, kurio nariai yra J.Kvedaras, Stasys Stankus, Romualdas Lavrinavičius, Romanas Levinskas, Romualdas Jonaitis, Romas Kukis, Sigitas Jukna, Leonas Dunauskas, Sergejus Sliva, Vidmantas Butkevičius, Anatolijus Stacenka, Gintautas Žemaitis ir Artūras Krukis, gruodį pasirinko I.Pankratjevą.

Buvęs Lietuvos rinktinės saugas dirbo Csabos Laszlo asistentu 2014 metų pasaulio čempionato atrankos etape, kol spalį po serijos blankių rungtynių treneris iš Vengrijos buvo atleistas.

Vadovaujant I.Pankratjevui lietuviai baigė atrankos varžybas, 2:0 Vilniuje įveikę Latviją ir 0:1 Kaune nusileidę Bosnijai ir Hercegovinai.

49 metų I.Pankratjevas ves Lietuvos futbolininkus per 2016 metų Europos čempionato atrankos varžybas, kuriose laukia E grupės kovos su Anglija, Šveicarija, Slovėnija, Estija ir San Marinu.

A.Skarbalius liks Danijoje, kur šį mėnesį sudarė sutartį su „Viborg“ iki 2015 metų pabaigos.

Viborgo klubas, kuris žiemą pasikvietė ir Lietuvos rinktinės vartininką Emilijų Zubą, šiuo metu Danijos superlygoje užima 10-ąją vietą tarp 12 komandų.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11251
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2014 Geg 06 23:05

Prie žygio į Europą prisidėjo ir lietuvis
Ingvaras Butautas
2014 m. gegužės 3 d. 14:03
http://www.sportas.info/naujienos/21131 ... tuvis.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Trečiosios Estijos futbolo lygos komanda Tartu „Santos“ dalyvaus šių metų Europos lygos atrankoje. Tai paaiškėjo po šio klubo pergalės 3:1 Estijos taurės turnyro pusfinalyje prieš tos pačios lygos Talino „Emmaste“. Finale „Santos“ rungsis su šalies čempione Talino „Levadia“, todėl nepriklausomai nuo rungtynių baigtis Tartu mėgėjų komanda užsitikrino vietą tarptautiniame turnyre. Prie šio trečiosios lygos komandos pasiekimo prisidėjo ir buvęs Lietuvos rinktinės strategas Algimantas Liubinskas. „Esu tos komandos treneris-konsultantas. Nėra taip, kad nuolat dirbčiau su ja. Sukūriau jai pasiruošimo planą, duodu patarimus. Kol kas mano tokia funkcija. O kaip bus toliau - dirbsiu ten ar nedirbsiu, laikas parodys“, - kalbėjo A. Liubinskas darbą „Santos“. Pasak trenerio, „Santos“ komanda turi dideles ateities ambicijas. Ji planuoja žaisti aukščiausiame Estijos divizione – Meistriliigoje.

mafia7
Pranešimai: 7186
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Treneriai

2014 Geg 09 17:36

Čia tai geras Santos

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Treneriai

2014 Geg 14 16:46

LFTA pasipiktino trenerio V.Stanevičiaus elgesiu

Lietuvos futbolo teisėjų asociacija (LFTA) išplatino pranešimą, kuriuo piktinasi Jonavos jaunųjų futbolininkų trenerio Vytauto Stanevičiaus elgesiu:

Nemaloniai pasibaigė Lietuvos sporto mokyklų ir klubinių komandų vaikų ir janunių aukščiausios lygos rungtynės sostinėje tarp vietos “Ateities” ir Jonavos KKSC komandų. Jonavos treneris Vytautas Stanevičius visų rungtynių metu ir po jų įžeidinėjo rungtynių teisėjus, grasino su jais susidoroti ir visaip juos žemino. Nežiūrint, kad tai matė abiejų komandų jaunieji žaidėjai, vilniečių futbolininkų tėvai ir kiti žiūrovai.

Trenerio nesustabdė ir tai, kad tarp arbitrų buvo ir moteris, kuri jau yra mama. Po rungtynių teisėjas Kęstutis Duchnovičius parašė apie šį įvykį atitinkamą raportą LFF Vaikų ir jaunių asociacijai bei LFTA. Jonaviškis treneris už panašius išsišokimus jau ne kartą buvo įspėtas, bet išvadų nepadarė, Reikia tikėtis, kad jam paskirta bauda tikrai bus griežta. LFTA atstovai dalyvaudami LFJVA posėdžiuose ne kartą ragino trenerius būti korektiškiems ir tolerantiškiems jaunų ir kitų teisėjų atžvilgiu

Behemoth'c
Pranešimai: 805
Užsiregistravo: 2014 Sau 06 08:52
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Treneriai

2014 Geg 15 08:26

Ne sitiem personazams ( tevas+sunus) mediku pagalbos reikia!l Sankcijos cia nepades.. Anot pacio trenerio "taip ugdomas Nugaletoju mentalitetas"!!

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Treneriai

2014 Geg 20 13:20

Penalty.lt paneigimas
http://penalty.lt/penalty-lt-paneigimas/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gegužės 14 dieną portalas Penalty.lt publikavo naujieną pavadinimu “LFTA pasipiktino trenerio V.Stanevičiaus elgesiu”. Tekstas buvo paimtas iš Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos tinklapio, jame piktintasi dėl neva nederamo jaunųjų futbolininkų trenerio V.Stanevičiaus elgesio per varžybas.

Penalty.lt nori pabrėžti, kad šis tekstas LFTA svetainėje buvo publikuotas prieš dvejus metus, todėl dabar neturi jokios reikšmės. Per šį laikotarpį treneris V.Stanevičius drausminių nuobaudų dėl savo elgesio vaikų ir jaunių turnyruose neturėjo. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad drausmės komitetas nesiėmė sankcijų prieš trenerį ir tuomet, kai kilo aprašomas incidentas.

Atsiprašome trenerio V.Stanevičiaus dėl galimų nepatogumų.

...

Re: Treneriai

2014 Geg 20 13:27

Šmeižikiško pobūdžio rašliava. Stankės pasitaisė, į gerųjų sąrašus jau patenka. 8-)

geriantis
Pranešimai: 1196
Užsiregistravo: 2010 Geg 25 21:59

Re: Treneriai

2014 Geg 22 12:17

Liubinskas treniruoja, kiek suprantu estų trečios lygos "Santos" klubą, kuris taurės finale pralošė "Levadia" ir žais europos taurėse. Interviu po finalo
http://rus.err.ee/v/sport/78d06f1c-3572 ... 60f6d98629" onclick="window.open(this.href);return false;

Matas
Pranešimai: 2781
Užsiregistravo: 2012 Bal 04 15:28
Palaikoma komanda: VMFD Žalgiris

Re: Treneriai

2014 Geg 22 17:15

Liubinskas treniruoja, kiek suprantu estų trečios lygos "Santos" klubą, kuris taurės finale pralošė "Levadia" ir žais europos taurėse. Interviu po finalo
http://rus.err.ee/v/sport/78d06f1c-3572 ... 60f6d98629" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiek jis pats sakė - tai tik konsultuoja kol kas. Bet, kai žais Europoj, gali ir treneriu būt.

...

Re: Treneriai

2014 Geg 22 17:33

III lygos klubą iš Vilniaus treniruoja. :ugeek:

matvaju
Pranešimai: 1703
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 10:26

Re: Treneriai

2014 Rgp 09 13:14

Rinktinės treneriui I. Pankratjevui - 50 metų
http://www.lff.lt/lt/article/rinktines_ ... _-_50_metu" onclick="window.open(this.href);return false;

Lietuvos futbolo federacija visos futbolo bendruomenės vardu su 50 metų jubiliejumi sveikina Lietuvos nacionalinės rinktinės trenerį Igorį Pankratjevą.

I.Pankratjevas futbolininkas praeityje atstovavo legendinei Vilniaus „Žalgirio" komandai, Su garsiąja sostinės ekipa iškovojo vėliau rungtyniavo Rusijos, Ukrainos, Vokietijos klubuose.

Pradėjęs trenerio karjerą I.Pankratjevas vadovavo Kauno „Inkaro", Klaipėdos „Atlanto" ekipoms, ne kartą dirbo Vilniaus „Žalgirio" ir Kauno FBK klubuose, taip pat - Marijampolės „Sūduvoje", šalies jaunimo (U-21) rinktinėje ir Azerbaidžane.

Nuo 2012 m. I.Pankratjevas dirbo rinktinės trenerio asistentu, o praėjusių metų pabaigoje paskirtas į vyriausiojo trenerio postą.

Dosjė:

Gimė: 1964 m. rugpjūčio 9 d. Kaune.

Žaidėjo karjera: Lietuvos ir SSRS jaunių, jaunimo rinktinės (1980-86), Kauno "Kelininkas" (1980), Klaipėdos "Atlantas" (1981), Vilniaus "Žalgiris" (1982-88, žaidė 125 rungtynes, pelnė 17 įvarčių), Hernės "Westfalia" (1989-90, Vokietija), Maskvos "Dinamo" (1991, Rusija), Kijevo "Dinamo" (1992, Ukraina), Vilniaus "Lietuvos Makabi" (1992), Mironovkos "Niva-Borisfen" (1993, Ukraina), Šiaulių "Sakalas" (1994), Lugansko "Zaria" (1994-95, 1997, Ukraina), Chmelnyckio "Podolje" (1995-96, Ukraina), Ternopolio "Niva" (1996-97, Ukraina). Lietuvos nacionalinė rinktinė (1992-1994, sužaidė 4 rungtynes).

Apdovanojimai: SSRS tarptautinės klasės sporto meistras (1987). SSRS tautų spartakiados futbolo varžybų laimėtojas (1983, su Lietuvos jaunimo rinktine; pelnė 5 įvarčius ir išrinktas rezultatyviausiuoju žaidėju). Pasaulio universiados (1987 Zagrebas, Jugoslavija) futbolo varžybų aukso (su SSRS jaunimo rinktine) ir SSRS futbolo čempionato bronzos (1987, su Vilniaus "Žalgiriu") medalininkas.

Trenerio karjera: Kauno "Inkaras" (1999), "Atletas-Inkaras" (2000-01), Klaipėdos "Atlantas" (2003-04 treneris, 2005 vyr. treneris), Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinė (2005-2007 treneris, 2007 vyr. treneris), Marijampolės "Sūduva" (2008), Sumgaito "Standard", Azerbaidžanas (2009, treneris), Vilniaus MFD "Žalgiris" (2010, išrinktas geriausiu šalies pirmenybių treneriu), Lietuvos rinktinės (2012-13 treneris, nuo 2013 rugsėjo vyr. treneris)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11251
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2014 Rgp 30 23:19

Darbą pradeda G.Paberžio futbolo mokykla
2014 m. rugpjučio 29 d. 18:34
http://www.sportas.info/naujienos/22894 ... kykla.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Paveikslėlis

Treneris Gediminas Paberžis atidaro savo futbolo mokyklą, kurioje dirbs su 5-7 ir 8-9 metų vaikais. „Ugdysime futbolininkus ir tvirtas asmenybes“, - patikino treneris Gediminas Paberžis. Septynerių metų darbo patirtį turintis futbolo specialistas rugsėjo mėnesį jaunuosius vilniečius pakvies į treniruotes MRU futbolo mokykloje. Rudenį savo veiklą pradėsiančioje MRU futbolo mokykloje treneris dirbs su 5-7 ir 8-9 metų vaikų grupėmis. UEFA b licenciją turintis 25 metų futbolo specialistas darbo patirties įgijo Vilniaus futbolo mokykloje. Jis taip pat yra treniravęs vaikus Panevėžio „Ekrano“ futbolo akademijoje. Per savo futbolininko karjerą G.Paberžis atstovavo Vilniaus „Vėtros“, „Trakų“ futbolo klubams, žaidė Lenkijoje, atstovavo įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinėms.

„Kiekvienoje komandoje ir kiekviename darbe turėjau ko pasimokyti. Tobulėjau sulig kiekviena diena. Darbas su skirtingo amžiaus vaikais skiriasi. „Ekrano“ akademijoje dirbau su mažiausiais, o Vilniaus futbolo mokykloje pastaruoju metu treniravau šešiolikmečius. Išmokau bendrauti su vaikais“, - pasakojo MRU futbolo mokyklos treneris. Drausmę ir tvarką mėgstantis treneris stengsis, kad šias savybes įgytų ir jo auklėtiniai. „Mokysime futbolo pagrindų. Toks mūsų tikslas. Tačiau taip pat sieksime išugdyti tvirtas asmenybes. Ugdysime charakterį, pasitikėjimą savimi, atsakomybės jausmą ir pareigingumą, lavinsime greitį ir orientaciją, vaikai išmoks dirbti komandoje“, - aiškino treneris. Ateityje planuojamos išvykos į stovyklas užsienyje, įvairūs vaikų futbolo turnyrai.

Savo futbolo mokyklą atidarantis G.Paberžis seka tėvo ir senelio pėdomis. Prieš dvejus metus anapilin išėjęs Stanislovas Paberžis buvo laikomas Lietuvos futbolo patriarchu. Šiam sportui jis pašventė beveik 70 metų. 1937-1949 metais S.Paberžis atstovavo Lietuvos rinktinei. Jis įkūrė Vilniaus vaikų futbolo mokyklą ir buvo jos pirmuoju treneriu. Jis dirbo Lietuvos futbolo federacijoje (LFF), daug metų bendradarbiavo su žiniasklaida, nušviečiant futbolo renginius. G.Paberžio tėvas, taip pat Gediminas, ilgą laiką žaidė „Žalgirio“ meistrų komandoje, vėliau dirbo treneriu. „Iš jų išmokau visų futbolo pagrindų. Beveik viską, ką žinau apie futbolą išmokau iš tėvo ir senelio. Įvairiausių futbolo gudrybių, taktikų, bendravimo su žmonėmis, su vaikais, su treneriais. Senelis visada palaikė tą mintį, kad reikia siekti ne tik žaidėjo, bet ir trenerio karjeros“, - sakė G.Paberžis. Rugsėjį darbą pradėsiančios MRU futbolo mokyklos auklėtiniai triskart per savaitę treniruosis Vilniaus Valakampių aikštėje. Treniruotės gryname ore vyks iki lapkričio mėnesio. Tuomet kelsis į uždarą aikštyną.

...

Re: Treneriai

2014 Rgs 30 13:41

V. Ivanausko auklėtiniai Rusijos futbolo pirmos lygos mače patyrė triuškinamą nesėkmę
http://www.DELFI.lt" onclick="window.open(this.href);return false; 2014 m. rugsėjo 30 d. 07:18

Rusijos futbolo pirmos lygos čempionato 12-o turo rungtynėse Chabarovsko „SKA-Energija“ klubas, kurį treniruoja Valdas Ivanauskas, išvykoje susitiko su Nyžnyj Novgorodo „Volga“ komanda ir triuškinamai pralaimėjo varžovams rezultatu 0:6. Penkis įvarčius svečiai praleido jau per pirmas 37 minutes.
Po rungtynių V. Ivanauskas teigė, kad negalima taip žaisti.
„Sveikinu „Volga“ ekipą su pergale, o kito nėra tikslo komentuoti. Rezultatas - švieslentėje. Negalima žaisti taip bjauriai. Mes praėjusį sezoną taip pat pralaimėdavome dideliais skirtumais, bet tada buvo galima įžvelgti ir teigiamų momentų. O po šio mačo būtinai reikės padaryti išvadas.“
V. Ivanausko auklėtiniai į Nyžnyj Novgorodą atskrido prieš dvi dienas iki rungtynių.
„Anksčiau dėl to bėdų nebuvo, o dabar - atsirado“, - paaiškino V. Ivanauskas, kuris visus tris savo keitimus atliko dar pirmame kėlinyje.
Po pralaimėjimo Chabarovsko futbolininkai užima 14-ą vietą.

„Volga“ 6 - 0 „SKA-Energija“
5' Ilja Kucharčiuk [1 - 0]
16' Kachaber Aladašvili [2 - 0] („SKA-Energija“, į savo vartus)
25' Dmitrij Polianin [3 - 0]
34' Andrej Kozlov [4 - 0]
37' Artur Sarkisov [5 - 0]
62' Ilja Kucharčiuk [6 - 0]

http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/v- ... z3EnJPDwk6" onclick="window.open(this.href);return false;

Grįžti į