Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Vas 05 16:21

Tokį politizuotą tekstą smagu (asmeniškai) skaityti, maišomi dalykai kaip tik patinka ir pritinka, tai atsiranda bendros sąsajos su Veolia, tai abejojama parinktu koncesijos modeliu, tai primetami kažkokie teiginiai apie sąlygas, kai realybėje pateikta yra visiškai priešinga. Ir pastoviai abejoju, nemanau, galėtų būti kitaip ir panašiai... Kaip gaila, kad projektas buvo nuvilkintas iki rinkimų ir tapo "gerų darbų" įkatų, dabar jau tikriausiai belieka pripažinti, kad vėl pradėsime laukti iš naujo bent jau keletą metų dar vieno biurokratinio derinimo.

karys
Pranešimai: 6958
Užsiregistravo: 2010 Vas 24 08:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Vas 20 14:48

nubalsavo šiandien savivaldybė, kad tipo statys.
Apie Vilniaus “Žalgirį” ir futbolą apskritai… http://offside.blogas.lt" onclick="window.open(this.href);return false;

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Bal 27 02:09

P.Poderskis: nacionalinio stadiono projektas lieka įstrigęs
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1136220

Iš Nacionalinio stadiono konkurso pašalinta antroji jo dalyvė – bendrovė Vilniaus nacionalinis stadionas – žada skųsti jai nepalankų teismo sprendimą. Tuo metu sostinės vadovai pripažįsta, kad projektas lieka įstrigęs.

„Teismo sprendimą tikrai skųsime. Matome, kad jis priimtas visiškai neįsigilinus į bylos medžiagą, aplinkybes bei teisinius motyvus. Sprendime tiesiog perrašyta savivaldybės pozicija, trumpai pažymint, kad mūsų išdėstyti argumentai nėra esminiai sprendžiant ginčą. Teismo sprendimas yra akivaizdžiai nepagrįstas“, - BNS atsiųstame komentare teigė bendrovės bendraturtis ir vadovas Renatas Načajus. Pasak jo, bendrovė siekė inicijuoti taikos sutartį su savivaldybe, siekdama grįžti į konkursą, tačiau į tai negavo jokio atsakymo.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis BNS sakė, kad nepaisant miestui palankaus teismo sprendimo, projektas lieka įstrigęs dėl teismo pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių - savivaldybei neleidžiama pasirašyti sutarties su koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“.

„Dabar yra pirmos instancijos teismo sprendimas, nesame juo ypatingai nustebinti, nes žinome, kad esame teisūs. Bet dar yra apeliacinės ir aukščiausiosios instancijos teismai ir aš manau, tikėtina, jei niekas nepasikeis, kad mes visą tą kelią turėsime ir nueiti“, - kalbėjo jis.

Neoficialiomis BNS žiniomis, savivaldybėje taikos sutarties galimybė svarstoma, tačiau grąžinti įmonę į konkursą neplanuojama.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį atmetė Vilniaus nacionalinio stadiono ieškinį ir pripažino, kad sostinės savivaldybė pagrįstai pašalino bendrovę iš sporto komplekso Šeškinėje statybų konkurso. Šį sprendimą dar galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Teisme Vilniaus nacionalinis stadionas siekia, kad būtų panaikintas savivaldybės sprendimai atmesti jos preliminarų pasiūlymą, nekviesti dalyvauti tolesnėse procedūrose, įpareigoti perkančiąją organizaciją pripažinti, kad įmonė atitinka reikalavimus ir vertinti jos pasiūlymą.

Nuo kovo pradžios Vilniaus nacionalinio stadiono prašymu Vilniaus apygardos teismas yra uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis industries“.

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis industries“. Ją planuota pasirašyti per mėnesį.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Bir 15 00:22

Teismas leido tęsti Vilniaus Nacionalinio stadiono konkursą
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1159698

Vilniaus miesto savivaldybė gali tęsti Nacionalinio stadiono konkurso procedūras, tačiau sudaryti sutartį su jo laimėtoja vis dar neleidžiama, ketvirtadienį nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, tenkinęs savivaldybės skundą.

Teismo vertinimu, pirmosios instancijos teismo sprendimas, palankus savivaldybei, nėra pakankamas pagrindas visiškai panaikinti laikinąsias apsaugos priemones.

„Nebeliko pagrindo pakartotinai spręsti dėl ieškinio pagrįstumo, tačiau tai nepaneigia ir viešojo intereso apsaugos prioriteto. Teismas, atsižvelgdamas į pasikeitusias aplinkybes, sprendžia, kad šiuo atveju yra pagrindas spręsti dėl laikinųjų apsaugos priemonių masto sumažinimo“, – rašoma teismo nutartyje.

Teismas pakeitė kovo pradžioje Vilniaus apygardos teismo taikytas laikinąsias apsaugos priemones ir leido savivaldybei tęsti procedūras.

Nuo kovo pradžios konkurso dalyvės bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas prašymu teismas yra uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“. Šis draudimas liko galioti.

Teisme Vilniaus nacionalinis stadionas siekia, kad būtų panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės sprendimai atmesti bendrovės preliminarų pasiūlymą, nekviesti dalyvauti tolesnėse procedūrose, įpareigoti perkančiąją organizaciją pripažinti, kad įmonė atitinka reikalavimus ir vertinti jos pasiūlymą.

Balandį Vilniaus apygardos teismas atmetė Vilniaus nacionalinio stadiono ieškinį ir pripažino, kad sostinės savivaldybė pagrįstai pašalino bendrovę iš sporto komplekso Šeškinėje statybų konkurso. Šį sprendimą bendrovė yra apskundusi.

Vasario pabaigoje Vilniaus taryba pritarė 79,9 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono statybų sutarčiai su „Axis industries“. Ją planuota pasirašyti per mėnesį.

Anbo
Pranešimai: 7754
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lie 05 17:35

Teisinių kliūčių neliko, klausimas tik ar nestrigs finansavimas

https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojam ... d=81649569

Anbo
Pranešimai: 7754
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lie 10 23:24

Savivaldybė pritarė 50 mln skyrimui nacionalinio stadiono komplekso statybai. Jeigu vyriausybė irgi skirs numatytus 36 mln, galima tikėtis, kad galų gale pavyks pastatyti.

Reikia suprati, kad Šimašiaus komandai pastatyti šitą stadioną yra politinės reputacijos klausimas.

Pagrindiniai faktai ir skaičiai:

Pasak P. Poderskio, bendra projekto suma dabar yra apie 90 mln. Eur (be PVM), arba apie 109 mln. Eur (su PVM), nors galutinis „Axis Industries“ kainos pasiūlymas dar nėra gautas. Sutartį su „Axis Industries“ planuojama pasirašyti šį rudenį. „Axis Industries“ projektą įgyvendins kartu su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“

„Axis Industries“ lėšas gaus tik visiškai užbaigusi statybą (numatoma, kad tai įvyks 2023 m.), o koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

„Axis Industries“ 2018 m. sausį skelbė Nacionalinio stadiono kompleksą pastatysianti už 79,9 mln Eur (be PVM). Vien futbolo stadiono statyba kainuotų 33,8 mln. Eur, neformaliojo ugdymo infrastruktūra, įskaitant 3 lauko futbolo aikštes ir 6 dengtas krepšinio aikšteles, – 16,4 mln. Eur, bendra teritorijos infrastruktūra – 11 mln. Eur, kultūros ir ugdymo centras bei biblioteka – 4,6 mln. Eur, vaikų darželis – 3,6 mln. Eur, nacionalinis sporto muziejus – 4,2 mln. Eur, projektavimas, tyrimai ir skolinimosi kaštai – 6,3 mln. Eur.


Pritarė, kad iš savivaldybės biudžeto stadionui būtų numatyta 50 mln. eurų
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/nekilnojam ... d=81687431

Galutinė Nacionalinio stadiono kaina neaiški, gali kainuoti 109 mln. Eur
Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... 09-mln-eur


Planuojama nacionalinio stadiono aplinka: apžvalgos bokštas, laisvalaikis ir pramogos
Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... r-pramogos

Perkūnas
Pranešimai: 74
Užsiregistravo: 2018 Vas 14 15:19
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lie 11 08:30

"Kauno arena" kuo rimčiausiai nusiteikusi tapti Nacionalinio stadiono operatoriumi. Ne taip svarbu ar pastatys tą stadioną, ar tikrai pavyks tapti operatoriumi, bet optimistiškai nuteikia faktas, kad Žalgiris ieško ir toli į priekį numato galimus klubo finansavimo šaltinius.

JonasPetraitis
Pranešimai: 138
Užsiregistravo: 2018 Lap 04 21:23
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lie 12 10:47

Tegul kas nors pastato - nesvarbu kur: Kaunas, Vilnius ar dar kas nors...
Nes žiauriai GĖDA.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Rgp 21 03:07

LAT atvėrė kelią Vilniaus nacionalinio stadiono statybų sutarčiai
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1188408

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atvėrė kelią pasirašyti Nacionalinio stadiono Vilniuje statybų rangovo sutartį.

LAT atsisakė priimti bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas skundą dėl savivaldybės sprendimo pašalinti ją iš koncesijos konkurso, pranešė savivaldybė.

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas BNS sakė, kad ši galutinė nutartis atveria savivaldybei kelią užbaigti derybas su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ bendrove „Axis industries“ ir jau rudenį pasirašyti sutartį.

„Yra pašalintos visos kliūtys tęsti derybas su konkurso nugalėtoja pripažinta bendrove „Axis industries“ ir pasirašyti sutartį. Šį ir kitą mėnesį bus tęsiamos derybos su įmone“, – teigė jis.

Pasak savivaldybės, LAT teisėjų kolegija nusprendė, kad skunde nekeliama teisės klausimų, kurie atitiktų bylos peržiūrėjimo kasacine tvarka pagrindus.

„Sprendimas nepriimti skundo parodo, kad savivaldybė bei projekto komisija buvo teisūs, iš naujo pašalindami bendrovės Vilniaus nacionalinis stadionas pasiūlymą, o visos konkurso procedūros gali būti toliau tęsiamos su vieninteliu konkurse likusiu dalyviu, bendrove „Axis Industies“, – pranešime teigia savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Lietuvos apeliacinis teismas liepos 5 dieną nutarė, kad savivaldybė pagrįstai pašalino bendrovę Vilniaus nacionalinis stadionas iš sporto komplekso statybų konkurso. Taip pat buvo panaikintos laikinosios apsaugos priemonės.

Nuo kovo pradžios bendrovės prašymu Vilniaus apygardos teismas buvo uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis Industries“. Kiek vėliau laikinųjų apsaugos priemonių mastas buvo sumažintas, tačiau draudimas sudaryti sutartį buvo likęs galioti.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Rgs 14 13:58

Tiesa ar melas? S.Skvernelis – stadiono projektą vykdo savivaldybė, R.Šimašius – stadiono projektą vykdo Vyriausybė
https://www.15min.lt/verslas/naujiena/k ... 73-1201724

Vilniuje antradienį ant dirbtinės Lietuvos futbolo federacijos stadiono dangos vykęs didžiulį ažiotažą sukėlęs Lietuvos futbolo rinktinės ir Europos čempionės Portugalijos rinktinės mačas vėl pakurstė ginčus dėl Nacionalinio stadiono Vilniuje. Kurį laiką paliaubas paskelbusios Vyriausybė ir Vilniaus savivaldybė šią savaitę vėl atsirado konflikto smaigalyje, kai premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad jei Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje būtų įgyvendinusi ne savivaldybė, o Vyriausybė, stadionas esą jau stovėtų. Į tai netruko sureaguoti sostinės meras Remigijus Šimašius, pareiškęs, kad stadiono projektą vykdo Vyriausybė. 15min patikrino, kuris politikas sako tiesą.

„Pagal visus dokumentus, kuriuos esame pasirašę, Vyriausybė ir vykdo projektą, tik tas vykdymas toks, kad premjeras apie tai net nežino“, – BNS sakė R.Šimašius. Taip Vilniaus meras ironiškai priminė, kad pats S.Skvernelis, ko gero, nežino, jog už projektą atsakinga Vyriausybė. Jis taip pat pabrėžė, kad jei Vyriausybė nebūtų nusprendusi atimti europinio finansavimo, „sutartis jau būtų pasirašyta ir darbai tikrai vyktų“.

Tačiau S.Skvernelis teigia, kad už stadiono projektą atsakinga Vilniaus savivaldybė, o Vyriausybė tik daro spaudimą ir padeda. „Jeigu Vyriausybė būtų šitą projektą įgyvendinusi, stadionas jau stovėtų. Tai daro savivaldybė, tai mes negalime už savivaldybę darbus dirbti. Taip, čia turi nuolatinį spaudimą jų atžvilgiu, nuolatinį domėjimąsi, pagalbos teikimą. Nuo 2015 metų nesugebame suvaldyti šito projekto. Tai labai gaila, apmaudu, jau nekalbant apie tai, kad europinės lėšos nebus tam skirtos“, – trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.

Ar tikrai už Nacionalinio stadiono projektą atsakinga tik Vyriausybė?

15min primena, kad ne Vyriausybė, o Vilniaus savivaldybė organizavo stadiono operatoriaus konkursą, vedė derybas ir atrinko laimėtoją, dalyvavo teisminiuose ginčuose su pralaimėjusia puse.

Tiesa, čia pasitaikė daug trikdžių – konkurso dalyviai skundėsi negalėję elektroniniu būdų pateikti dokumentų, vėliau sekė skundai teismuose, ginčai su Vyriausybe dėl finansavimo. Konkurso dalyviai laužė ietis, kaltino konkurso rengėjus.

Vyriausybei dėl koncesijos sutarties vėlavimo nusprendė stadiono projektui numatytus 30 mln. ES lėšų skirti kitiems projektams. Savivaldybė liepą nusprendė projektą tęsti už savo ir Vyriausybės pinigus – iš sostinės biudžeto projektui reikėtų apie 50 mln. eurų.

Kai rugpjūtį teismas leido pasirašyti sutartį su stadiono operatoriumi, Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo ieškoti alternatyvaus finansavimo ir derasi su neįvardijamu rizikos kapitalo fondu. Savivaldybė planuoja lapkritį pasirašyti sutartį su stadiono operatoriumi. Savivaldybės administracijos vadovas P.Poderskis prognozuoja, kad stadiono kaina dėl minėtų nesklandumų gali išaugti nuo 93 mln. eurų iki 106 mln. eurų.

Vyriausybė: esame projekto partneris

15min kreipėsi į Vyriausybę su prašymu paaiškinti, kas iš tiesų yra stadiono projekto plėtotojas.

„Vyriausybė yra šio projekto partneris ir dalinis finansuotojas, o projekto vykdytojas – Vilniaus miesto savivaldybė“, – teigiama Vyriausybės atsakyme. Taip pat primenama, kad, pagal Vyriausybės nutarimą, visą turtą numatoma perduoti Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn. Taip pat Vyriausybė primena, kad savivaldybė vykdo šio projekto viešųjų pirkimų procedūras ir taps sukurto turto – vaikų darželio, neformalaus ugdymo patalpų ir panašių objektų savininke.

Statybų chronologija

Stadiono statybos pradėtos dar sovietmečiu – 1987 m., tačiau greitai įstrigo. 2006 m. statybas bandyta atgaivinti.

2006 m. liepos 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 755 Nacionalinis stadionas su sporto kompleksu Ukmergės gatvėje, Vilniuje, pripažintas nacionalinės svarbos sporto objektu.

2007 m. liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 748 „Dėl Nacionalinio stadiono Šeškinėje statybos projekto parengimo programos bei kūno kultūros ir sporto objektų statybos ir rekonstravimo programos patvirtinimo“ patvirtinta stadiono projekto parengimo programa.

Koncesininko atrankos sąlygas tvirtino Vilniaus miesto taryba, tačiau jas įgyvendino Vyriausybė.

2008 m. pradėti statybos darbai, tačiau netrukus dėl finansavimo trūkumo jie buvo sustabdyti. Nacionalinio stadiono projektas atgaivintas 2015 m.

Koncesijos konkurso komisijai vadovauja Vyriausybė

Taigi čia ryškėja, kad stadionas yra dviejų pusių – Vyriausybės ir savivaldybės – projektas. Tai įrodo ir tolesni įvykiai.

Pavyzdžiui, koncesijos konkursui yra sudaryta bendra Vilniaus miesto savivaldybės ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės komisija. Joje – trys savivaldybės, trys Vyriausybės atstovai, dar yra trys ekspertai. Komisijai vadovauja Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Teisės ir veiklos organizavimo skyriaus vedėja Sigita Vasiljevaitė.

Vyriausybė turi atsakymą, kodėl. „Vyriausybės atstovo pirmininkavimas pirkimo komisijai užtikrina teisingą Valstybės biudžeto lėšų panaudojimą ir Vyriausybės nutarimo laikymąsi, nes projektas finansuojamas ir Valstybės biudžeto lėšomis“, – teigiama 15min atsiųstame komentare.

Savivaldybės duomenimis, nuo 2016 m. birželio mėn. iki dabar įvyko 119 Komisijos posėdžių. Tačiau griaučiai Šeškinėje iš mirties taško nepajudėjo.

„Taigi šis projektas visuomet buvo įgyvendinamas Vyriausybės ir drauge su Vyriausybe. Koncesijos darbo grupei taip pat vadovauja Vyriausybės deleguota atstovė“, – 15min aiškino Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas. „Deja, pastaruoju metu, ir tai savo komentare žiniasklaidai pažymėjo meras, Vyriausybės aktyvumo ir geranoriško bendradarbiavimo įgyvendinant projektą, pasigendame“.

Vilniaus miesto administracijos vadovas P.Poderskis pridūrė, kad Vyriausybė anksčiau ir dabar turi šiame projekte lemiamą žodį, o tai parodo ir komisijos sudėtis.

Anbo
Pranešimai: 7754
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Rgs 14 20:57

stumdo kaip karštą bulvę :) abu humoristai - ir Šimašius, ir Skvernelis. Tokiems frajeriams 10 eurų negali patikėt, nekalbant apie kažkokius rimtus reikalus

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Rgs 16 00:59

Kur ir kada stovės nacionalinis stadionas?
https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dien ... as?video=1

Laidoje dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, Kauno vicemeras Andrius Palionis, Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Seimo narys, buvęs premjeras Algirdas Butkevičius, Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjas Saulius Mikoliūnas ir buvęs LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Rgs 16 16:23

„BaltCap“ nori finansuoti nacionalinio stadiono kompleksą
https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... -kompleksa

Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ reiškia norą finansuoti apie 100 mln. Eur vertės nacionalinio stadiono ir multifunkcio komplekso projektą.

Koncesijos konkursą laimėjusios UAB „Axis Industries“ pranešime teigiama, kad vienas iš „BaltCap“ fondų galėtų veikti kaip tarpininkas tarp projekto plėtotojų ir savivaldybės: fondas pirmiausia sumokėtų „Axis Industries“ vadovaujamam įmonių konsorciumui, o savivaldybė vėliau, per ilgesnį laikotarpį atsiskaitytų su „BaltCap“.

„Preliminariai galiu patvirtinti, kad šio projekto ilgalaikio finansavimo partnerio pozicija atitinka mūsų fondo nuostatas ir galimybes. Mes turime įrankių, leidžiančių finansuoti didelės apimties ir ilgo laikotarpio infrastruktūros objektus. Be to, jei pasitelktume tarptautinių finansinių institucijų skolintą kapitalą, galėtume pasiūlyti pigiausią tokio tipo projekto finansavimo modelį. Tai galėtų tapti precedentu kitiems svarbiems Lietuvai projektams įgyvendinti“, — pranešime cituojamas „BaltCap Infrastructure Fund“ valdytojas Šarūnas Stepukonis.

„BaltCap“, kaip potencialaus finansuotojo, vardas buvo iškilęs kito koncesijos konkurso dalyvio UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlyme. Tačiau tuo metu sudėliota projekto įgyvendinimo strategija neatitiko fondo investavimo kriterijų, todėl „BaltCap“ teigė niekaip nedalyvaujantis vėliau iš konkurso pašalintos bendrovės pasiūlyme.

„Projekto trukmė, susijusi su kapitalo kaštų investicijomis, tėra šešeri metai. Tai yra gerokai trumpiau negu siekiamas 15 metų investavimo laikotarpis. Visa kita yra valdymo koncesija, kuri siejasi su paklausos rizika ir yra netinkama veikla fondui “, – šiemet sausį BNS sakė Š. Stepukonis.

„Axis Industries“ konsorciumas teigia pateikęs Vilniaus miesto savivaldybei atnaujintą pasiūlymą, kuriuo į projekto finansuotojo poziciją siūlomas „BaltCap“. Įmonės teigimu, pasiūlymas pateiktas paaiškėjus, kad projekto įgyvendinimui nebus skiriamas anksčiau planuotas ES struktūrinių fondų finansavimas.

„Projekto finansavimo sudėtyje nebelikus ES lėšų, kurios garantavo projekto patikimumą, mes siūlome įtraukti finansuotoją, kuris užtikrintų finansinius sutarties įsipareigojimus, projekto tvarumą ir skaidrumą. „BaltCap“ sutinka prisiimti Vilniaus miesto savivaldybės mokėjimų riziką. Pasitelkęs pasaulinę tokių projektų finansavimo praktiką, „BaltCap“ fondas visu 100% rūpintųsi projekto finansavimu“, — sako Mantas Galdikas, koncernui „Icor“ priklausančios „Axis Industries“ generalinis direktorius.

„BaltCap“ įsitraukimui į projektą reikalingos šio fondo ir Vilniaus miesto savivaldybės sutarimas dėl abiem pusėms priimtinų finansavimo sąlygų.

Iki šiol preliminariame susitarime buvo numatyta už stadiono statybas visiškai atsisakyti per dvejus metus, tam naudojant ir ES fondų lėšas. Anot P. Poderskio, ieškoti naujo finansavimo šaltinio nutarta reaguojant į „Axis industries“, taip pat „politikų ir visuomenės“ įvardijamas rizikas.

P. Poderskis anksčiau teigė, kad dėl besikeičiančių finansavimo šaltinių ir atsirandančio pridėtinės vertės mokesčio bendra projekto vertė gali išaugti nuo anksčiau planuotų 93 mln. Eur iki maždaug 106 mln. Eur (su PVM). Teigta, kad dalį mokesčių Vyriausybė galės susigrąžinti.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lap 28 22:37

Šimašius: nacionalinio stadiono statybos šiais metais neprasidės
https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/ ... neprasides

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tikisi šiais metais pasirašyti sutartį dėl nacionalinio stadiono, jei tik netrukdys centrinė valdžia.

„Kad statybos neprasidės šiais metais, tai tikrai galiu patvirtinti. (...) Nenoriu aš dabar savęs į medį įvaryti, aš tikrai tikiuosi šiais metais sutartį pasirašyti, jeigu iš centrinės valdžios nebus kokių užvilkinimų ir užlaikymų“, – laidoje „DELFI Diena“ teigė R. Šimašius.

Vilniaus meras sakė, kad artimiausiu metu laukiama galutinės Finansų ministerijos išvados.

„Aš nenoriu dabar pasakyti tikslios datos, kada prasidės statybos, tikiuosi, kad mes (Vilniaus miesto. – ELTA) taryboje galėsime patvirtinti tą sutartį dar šiais metais. Tada sutartį pasirašius įsijungia visi mechanizmai ir, tiesą sakant, visą atsakomybę už sutarties realizavimą privatus koncesininkas perimtų. Tiesiog mes numatytą dieną gautume raktelius ir gautume pilnai veikiantį objektą. Tai viskas vyksta pagal planą“, – DELFI teigė R. Šimašius.

Kalbėdamas apie stadiono statybų pabaigą, Vilniaus meras paminėjo 2023-iuosius. „Šiuo atveju yra numatytas galutinis terminas, ir tai yra labai aišku“, – pridūrė R. Šimašius.

Kaip ELTA jau skelbė, Vilniaus miesto taryba yra nutarusi nacionaliniam stadionui iš 2023 metų savivaldybės biudžeto numatyti 50,107 mln. eurų.

Respublik
Pranešimai: 2411
Užsiregistravo: 2015 Bal 02 17:57

Re: Nacionalinis stadionas

2019 Lap 28 22:37

Nacionalinio stadiono komplekso sutarties vertė gali siekti 280 mln. Eur
https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas ... 80-mln-eur

Pasak Povilo Poderskio, savivaldybės administracijos direktoriaus, sutarties projekte numatyta minėta suma – maksimali, apimanti ne tik investicijas į nekilnojamojo turto (NT) bei infrastruktūros plėtrą, bet ir atsiskaitymą už būsimas paslaugas. Be to, svarbu paminėti, kad „lubas“ įpareigoja įvardyti teisės aktai. Jas pasiekus, sutartis nutrūktų.

„Pavyzdžiui, jeigu koncesininkas labiau stengsis arba radikaliai pasikeis kaštų struktūra, sutartis galios trumpiau. Jeigu, pavyzdžiui, jo kapitalo investicijos į ilgalaikį turtą (angl. capex) bus ne 93, o 110 mln. Eur, tai bus jo minusas ir rizika. Bet kartu tai trumpins koncesijos laikotarpį“, – VŽ aiškina P. Poderskis.

Kalbant apie investicijas iki pradedant teikti paslaugas, jos, anot pašnekovo, turėtų siekti apie 87 mln. Eur be PVM, arba 93,2 mln. Eur su PVM. Koncesininkas įsipareigoja projektą parengti „iki rakto“ (angl. „turnkey“).

Šiuo metu koncesijos sutarties su UAB „Axis Industries“ vedamu įmonių konsorciumu projektą, kurį matė VŽ, svarsto miesto savivaldybės tarybos komitetai. Vėliau dėl sutarties turės balsuoti taryba. P. Poderskis tikisi, kad taryba sutartį galėtų palaiminti gruodžio 18 d., tuomet ją būtų galima pasirašyti kitų metų vasario pradžioje.

Mokės kas metus

Su koncesininku už atliktus darbus ir suteiktas paslaugas bus atsiskaitoma kas metus. Fiksuota suma nėra numatoma – kiekvieną kartą bus skaičiuojama pagal sutartyje apibrėžtą formulę. Joje tarp dedamųjų yra komplekso sukūrimo investicijų vertė, kompensacija už sąnaudas vaikų darželyje, kultūrinio ugdymo centre, muziejuje bei bibliotekoje. Taip pat atsiskaitymas už aptarnavimą viešųjų renginių metu.

Paslaugų kainą numatoma indeksuoti, atsižvelgiant į šalyje fiksuojamą infliaciją, atlyginimų augimą ir kitus rodiklius.

Koncesininkas komplekse galės vykdyti komercinę veiklą, tačiau institucijos įsipareigoja daugiafunkcį centrą užimti ir savo inicijuotomis veiklomis. Pavyzdžiui, Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) per metus užsitikrins ne daugiau nei 15 dienų renginiams, savivaldybė čia planuoja organizuoti neformalųjį ugdymą.

Pavadinimo klausimai

Šių metų liepą P. Poderskis naujienų agentūrai BNS sakė, kad derinant sutartį vienas iš iškilusių techninių klausimų buvo būsimo stadiono pavadinimas, prekės ženklas.

Dabartiniame sutarties projekte numatoma, kad savivaldybė turės galimybę komplekso pastatams suteikti oficialius pavadinimus – juos turės patvirtinti taryba. Tačiau lygiagrečiai koncesininkas taip pat turi teisę objektams suteikti ir komercinius pavadinimus.

„Viešųjų kultūros ir sporto renginių infrastruktūros oficialus pavadinimas bus parenkamas iš istorinių, vietovės pavadinimų ar kitų simbolinę reikšmę turinčių žodžių arba ši infrastruktūra bus pavadinta Lietuvai, Vilniui ar sportui nusipelniusio asmens vardu“, – rašoma sutarties projekte.

Tačiau organizuojant ir viešinant renginius privalės būti nurodomas komercinis prekės ženklas, išskyrus atskirus atvejus, kai konkrečių renginių taisyklės (pvz., FIFA) to neleidžia.

„Projekto bendrovė (koncesininkas – VŽ) neįsipareigoja ir neprivalo naudoti oficialaus pavadinimo organizuodama, viešindama, reklamuodama ir vykdydama renginius infrastruktūroje, taip pat neprivalo ant pastato fasadų, kitų konstrukcijų ar sklypų teritorijoje kabinti reklaminių ar kitokių iškabų, nurodančių oficialų pavadinimą“, – rašoma sutarties projekte.

Uzufruktas

Iš viso aplink nacionalinį stadioną numatoma pastatyti apie 1.100 naujų parkavimo vietų, bendrą skaičių padidins dalis „Akropolio“ aikštelės. Savivaldybė skaičiuoja, kad iš viso aplink multifunkcį kompleksą svečiams bus prieinama 4.600 vietų automobiliams.

Dalis prekybos centro (PC) „Akropolis“ automobilių stovėjimo aikštelės patenka į nacionalinio stadiono kompleksui numatytą sklypą. PC plėtojusi įmonė 13.100 kv. m ploto aikštelę padovanojo savivaldybei, o ji infrastruktūra VP grupės įmonei „Nikola Mushanov projektas“ leido naudotis uzufrukto pagrindu.

Pagal Civilinį kodeksą, uzufruktas – apibrėžtam terminui nustatyta teisė naudoti svetimą daiktą ir gauti iš jo vaisius, produkciją ir pajamas.

Koncesijos sutarties projekte nurodoma, kad su „Akropoliu“ sutarta, jog aikštele galės naudotis komplekso svečiai. Tačiau pasibaigus uzufruktui, savivaldybė įsipareigoja aikštelę išnuomoti ar kitaip perleisti stadiono koncesinkui.

Grįžti į