Makenzis
Pranešimai: 6148
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Treneriai

2017 Vas 21 11:03

APIE TRENERĮ, KURIS NEIŠMOKĖ ŽAISTI FUTBOLO
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... k.facebook" onclick="window.open(this.href);return false;
DONATAS PUSLYS

Buvo kūno kultūros pamoka, kurios įprastinį „rikiuot-lygiuot-ramiai-žygiuot“ ritmą sudrumstė pro duris įžengęs vyras. Visus norinčius berniukus jis pakvietė lankyti futbolo treniruotes. To pakako, kad pamokos ritmas suirtų negrįžtamai. Lakstėme po salę, smūgiavome nematomus kamuolius, džiaugiamės dar neįmuštais įvarčiais ir svajojome, kad tik ką išgirdome pažadą užaugti futbolo žvaigždėmis. Na gerai, gal ne žvaigždėmis, kurios būtų žinomos ir gerbiamos pasaulyje, tačiau bent tokiais, kurie būtų verti užsivilkti gimtojo Panevėžio „Ekrano“ klubo marškinėlius.

Netrukus jau žygiavome į pirmąsias treniruotes. Be to, paaiškėjo, kad daugelis mūsų gyvena trenerio kaimynystėje, tad ramybės jam neduodavome ir savaitgaliais, kai drąsiai belsdavomės į trenerio duris tam, kad šis ne tik „suveiktų“ mums kamuolį, tačiau dar ir pateisėjautų tarpkieminėms rungtynėms – juk taip rimčiau.

Taip prasidėjo mūsų kelias į futbolo olimpą. Treniruodavomės, žaisdavome rungtynes, mokėmės ne tik laimėti, bet ir pralaimėti – pripažinti savo silpnybes, nekaltindami dėl visų nesėkmių aplinkos, nežliumbti ir neisterikuoti, o ramiai suprasti, kur dar būtina pasistiebti, kad kitą kartą pasirodytume geriau. Bandėme tapti žvaigždėmis, puikiais solistais, tačiau sunkiai mokėmės, ką reiškia būti komandoje, pažaboti savo asmenines ambicijas ir kaprizus dėl bendro gėrio. Norėjome būti individualiai kiečiausi, fiziškai stipriausi ir techniškai tobuliausi, tačiau iš lėto turėjome įsisąmoninti, kad galiausiai triumfuoja tas, kuris pasižymi ne tiek raumenimis, kiek savo mąstymu, leidžiančiu nestandartiškai išnaudoti aikštėje atsiveriančias erdves.

Šiandien, nuo tų pirmųjų treniruočių prabėgus jau ketvirčiui amžiaus, neprireiktų nė vienos rankos pirštų norint suskaičiuoti, kiek iš viso to būrio būsimųjų futbolininkų dar kažką rimčiau veikia aikštelėje ar šalia jos. Keli žaidžia, keli treniruoja. Visi kiti, kaip kad ir aš pats, jau seniai palaidojo vaikiškas svajones apie svaiginamą karjerą „Santiago Bernabeu“, „Anfield“ ar kad ir „Aukštaitijos“ stadione.

Treneris neišmokė žaisti futbolo. Tačiau šiandien, kai Algimantas Balilionis mini savo 75-ąjį jubliejų, drąsiai galiu sakyti, kad jis mokė mane šio to daugiau nei tik šleivi kreivi mano įgūdžiai futbolo aikštėje. Ir kalbu čia ne tik apie jau minėtus įgūdžius žaisti/dirbti komandoje, ne tik apie mokymąsi garbingai kovoti, pralaimėti, stengiantis mokytis iš savo klaidų, kad jų nebekartotum, kad augtum.

Prisimenu, kaip kartą po rytinės treniruotės, kadangi mokiausi antroje pamainoje, su treneriu kulniavau namo. Buvau, atrodo, aštuntokas. Kartu treniravosi ir žaidė keli ne patys maloniausi paaugliai, kurie nesidorvėdavo už perimtą kamuolį atsilyginti smūgiu iš nugaros ar grasinimais rimčiau pasikalbėti „vienas ant vieno“ jau po treniruotės. Tąkart trenerio tiesiai šviesiai paklausiau, kodėl jis nepašalina tokių vaikų iš treniruočių. Juk žymiai maloniau būtų žaisti be jų.

„Žiūrėk, Donatai. Tu dabar pareisi namo, tavęs lauks karštas arbatos puodelis, šiltas dušas, mylintys tėvai. Tie, apie kuriuos kalbi, viso to neturi – jų niekas nelaukia. Galbūt čia, lankydami treniruotes, jie turi paskutinę galimybę užsikabinti ir nenueiti šunkeliais. Jei aš juos išmesiu, tai jiems liks gatvė, gauja ir veikiausiai nepilnamečių kolonija“, – kalbėjo treneris.

Tuomet nebuvo lengva priimti šiuos trenerio žodžius. Taip, norėjau visų pirma pasirūpinti savimi. Ir tik ilgainiui suvokiau, kad Balionas, kaip kad vadindavome savo trenerį, buvo ne tik futbolo instruktorius, tačiau žymiai daugiau – ugdytojas, stengęsis perduoti mums svarbiausias moralines nuostatas. Moralines nuostatas, kurios vargiai bus praktiškai naudingos gyvenime, nes juk žymiai lengviau būtų atsikratyti, nusisukti, nepastebėti, nusiplauti rankas – žymiai mažiau rūpesčio. Vis dėlto būtent šios normos šiandien skatina mus kalbėti apie gailestingumą, rūpinimąsi labiausiai socialiai pažeidžiamais žmonėmis, skatina pokyčius per ugdymą, o ne per baudimą.

Dažnai prisimenu šiuos trenerio žodžius, kai kyla pagunda rinktis lengvesnį kelią nuteisiant, atsiribojant, atstumiant, prisiskyrus sau teisuolio vaidmenį. Treneris nesirinko šio kelio, buvo svajoklis, kuriam ne visada pavykdavo. Tačiau net jo pralaimėjimai buvo žmogiškumo pergalės prieš abejingumą ir nejautrą. Man pačiam jo pavyzdys buvo itin svarbus, kai nusprendžiau tapti mokytoju. Dažnai kildavo mintys, kad galbūt geriau būtų klasėje neturėti to ar kito neklaužados, nes tada būtų lengviau dirbti tiek man, tiek klasiokams. Tačiau tai nebuvo tas kelias, kuriuo mokė eiti treneris.

Algimantas Balilionis yra tikras pedagogo pavyzdys. Juk tikras pedagogas turi rūpintis ne tik dalykinių žinių perdavimu jaunajai kartai. Šalia dalykinių žinių perdavimo, jam tenka ir kita svarbi misija – ugdyti žmogiškumą. Šiandien populiaru kalbėti apie pamatinių vertybių skiepijimą. Deja, pamatinės moralinės normos nėra gaunamos skiepu, nėra perduodamos muštru, gražiais žodžiais, jos yra perduodamos vieninteliu būdu – regint, kaip žmogus savo kasdienybėje geba įkūnyti tai, ką skelbia savo lūpomis.

Būtent už tai, už žmogišką pavyzdį visada liksiu Jums ypač dėkingas. Ilgiausių metų, treneri. Nors ne visus savo vaikus išmokėte žaisti futbolą, neabejoju, kad daugumą jų išmokėte šio to žymiai svarbesnio.

Bernardinai.lt

Makenzis
Pranešimai: 6148
Užsiregistravo: 2010 Kov 20 16:14

Re: Treneriai

2017 Gru 20 14:16

Zvezdan Milošević iš utenio į Serbijos aukščiausią lygą. Dabar treniruoja Bačka Palankos OFK „Bačka“.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2018 Bal 20 00:14

Marekas Zubas paliko Soligorsko „Šachtiorą“:
https://charter97.org/ru/news/2018/4/18/286929/" onclick="window.open(this.href);return false;

Matas
Pranešimai: 2781
Užsiregistravo: 2012 Bal 04 15:28
Palaikoma komanda: VMFD Žalgiris

Re: Treneriai

2018 Bal 20 01:07

Po trijų turų vos vieną tašką turi Shakhtjoras, nors sudėtis bent pagal buvusius žaidėjų klubus atrodo rimtai. Bet tik trys turai...

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2018 Bal 20 10:19

Į Jonavą jį..

Tobex
Pranešimai: 8918
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:14
Palaikoma komanda: Šiauliai

Re: Treneriai

2019 Sau 28 00:06

atrodo Darius Jankauskas ir Ernestas PIlypas futbolotreneris.lt įkviepti pradeda savo asmeninių trenerių karjeras.
https://www.facebook.com/futbolopro/" onclick="window.open(this.href);return false;

mafia7
Pranešimai: 7186
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Treneriai

2019 Kov 11 13:18

Mandinho Futsale pradėjo trenerio karjerą. Tiesa aš jį asmeniškai pažįstu (ne tai, kad pažįstu, bet mes vienu metu ir gana geri draugai buvome) ne kartą susitikdavome Šiauliuose pasikalbėdavome.... Lietuviškai, jis jau gana gerai pramokęs yra, galima kone normaliai susikalbėti. Tai va, žmogus apsigyveno Lietuvoje ir kiek yra minėjęs, jau čia jo namai ir jis čia gyvena, myli Lietuva. Tiesa savo atsidavimu šeimai, meile savo dukrai, iki šiol nesutikau nei vieno bent kiek panašaus žaidėjo kuris taip be galo mylėtų savo dukrą, stengiasi, verčiasi per galvą kaip tik išmano šis žmogelis iš ties jis labai geras žmogus yra. O iš lauko futbolo pasitraukė jis dėl rimtų problemų su pėdomis, velnias žino kas ten jam būdavo, nelabai jis mokėjo paaiškinti, o gal aš nelabai supratau, bet kai atsiųsdavo kone supuliavusias pėdas ir milžiniškus skausmus po kiekvienų rungtynių, tapo viskas aišku. Buvome su juo kalbėję ne kartą ta tema, tai sakiau aš jam Armando baik, nes tau dar pėdas amputuos. Karjeros kažkokios, kaip žaidėjas nepadarė, bet įsiminė, kaip žmogus, kaip asmenybė turintis vertybes, pamatysime, kaip jam trenerio karjera eisis.

mafia7
Pranešimai: 7186
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Treneriai

2019 Geg 18 12:19

Praeityje Lietuvoje dirbęs prancūzų treneris Sebastian Roques, tapo Paris Saint Germain akademijos direktoriumi ir techninio vystymo direktoriumi, Tailande ir pietryčiu Azijoje. Su šiuo treneriu Paris Saint Germain pasirašė 5 metų sutartį.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2020 Sau 18 18:47

Marijampolės savivaldybės įvertinimo sulaukė ilgametis futbolininkų treneris Algimantas Gabrys, kuriam įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus sportui“.

mafia7
Pranešimai: 7186
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Treneriai

2020 Sau 19 17:32

Algimantas Briaunys 2020 sausio pradžioje pasirašė sutartį su Estijos komanda Maardu FC. Ir dirbs šioje komandoje iki sezono pabaigos. Tiesa verta pažymėti, kad Estijos klubas žaidžia žemesniame lygmenyje, nes Estijos klubas 2019 metų sezone iškrito iš aukščiausios Estijos lygos. Šiame tragiškame klube žaidė Domantas Antanavičius.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2020 Sau 23 16:55

Marek Zub patapo Tukums (Latvija) vyrtr.

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2020 Vas 10 22:25

Džiovanni Scanu.. Pamenat? Manau sunku užmiršti :)
Jau savaitė, kaip Kišiniovo Zimbru vyr. treneris..

Anbo
Pranešimai: 8898
Užsiregistravo: 2010 Vas 12 19:59
Palaikoma komanda: Žalgiris

Re: Treneriai

2020 Vas 11 12:44

Čia tas Tauro treneris kuris labai rėkdavo? :)

bronius
Vyr. diskusijų administratorius
Pranešimai: 11249
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 14:01
Palaikoma komanda: LT rinktinė
Miestas: Vilnius

Re: Treneriai

2020 Vas 11 16:06

Čia tas Tauro treneris kuris labai rėkdavo? :)
- Matau neužmiršai :) Dar ir Kėdainiuose spėjo parėkauti.

mafia7
Pranešimai: 7186
Užsiregistravo: 2010 Vas 10 15:17
Palaikoma komanda: A-lyga
Miestas: Šiauliai

Re: Treneriai

2020 Vas 11 16:12

7 iš 8 komandų buvo praeitais metais. Šiais metais rengiamas 10 komandų čempionatas Moldovoje

Grįžti į